Війна і падіння попиту: Україна утилізувала велику кількість вакцин від коронавірусу
Від жовтня 2023 року 147155 українців перехворіли на коронавірус. Було зафіксовано 815 летальних випадків. З них – чотири дитини віком до 17 років. Про це розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, з початком повномасштабного вторгнення вакцинальна кампанія і зусилля по ній впали до майже нульових показників. Однак через те, що Україна до повномасштабки зробила імунізацію значній кількості населення, у нас не було сплесків недугу. Мова про знаходження в бомбосховищах і інтенсивну комунікацію.
Кузін додає, що вакцини є термочутливим лікарським засобом. Вони підлягають використанню у випадку дотримання належних температурних умов.
«Майже всі вакцини в країні на національних і регіональних складах мали адекватний термін придатності: інколи це і 9, і 12 місяців залежно від серії. В той час запланованої кампанії з вакцинації дотриматись було неможливо. Найголовніше – через питання безпеки, бо пункти масової вакцинації не могли працювати, були постійні повітряні тривоги. Пункти вакцинації повернули до найближчих лікарень, де збереглася вся мережа й інфраструктура. Ще одна причина закриття пунктів – значна кількість українців покинула країну. За попередніми даними, щонайменше 8 мільйонів українців перебуває за кордоном, і до пунктів стали звертатися рідко», - зазначив Ігор Кузін.
Препарати, які погано зберігали, списували за стандартним протоколом. Однак, найбільше під утилізацію потрапила вакцина, яку не було змоги використати через зменшення попиту.
«Загальна кількість утилізованих вакцин за весь період з початку повномасштабного вторгнення до березня 2024 року не перевищує п'яти мільйонів. В інших країнах Європи списували набагато більше. За відкритими даними Німеччина утилізувала біля 83 мільйонів доз, Італія – 49», - додав Кузін.
Загалом, коронавірус став вже абсолютно рутинним захворюванням.
«Найбільша кількість випадків реєструється в Рівненській, Дніпропетровській і в Хмельницькій областях, це така трійка станом на зараз. Але ситуація швидко змінюється, бо це дуже динамічна інфекція», - резюмував лікар.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Дніпропетровщині зросла захворюваність на хворобу Лайма, переносниками якої є кліщі.