Колектив Криворізької спеціальної школи «Сузір'я» передає військовим хімічні грілки дбайливо виготовлені власноруч
Викладач Криворізької спеціальної школи «Сузір'я» трудового навчання вдосконалив процес створення хімічних грілок, які виготовляє разом з колективом . Собівартість хендмейд версії виходить вдесятеро вигіднішою, аніж придбаної у супермаркеті. Тож завдяки донатам небайдужих та праці волонтерів бійці 129-ї бригади ТРО и 17-ї окремої танкової бригади імені Костянтина Пестушка, військової частини національної гвардії 3011 мають чим зігрітися.
Учні та педагогічний колектив Криворізької спеціальної школи «Сузір'я» з перших днів великої війни долучилися до допомоги нашим воїнам-захисникам. Спочатку вони збирали теплі речі, ковдри, смаколики і передавали їх на фронт. З настанням холодів розпочали виготовлення окопних свічок, а тепер і хімічних грілок. Раніше їх собівартість була 50-60 грн., але вчитель трудового навчання вдосконалив процес і тепер один кишеньковий обігрівач обходиться в 25-30 гривень. Необхідні матеріали купують в інтернеті : термостійкі дой-пакети замовляли з Києва, а хімічну суміш – з Дніпра.
«Стосовно хімічної суміші, то якщо 85 гривень коштує 1 кг, то дякую Богу, що таких людей мені послали, що 80 гривень. Тобто трошки дешевше. Люди йдуть на зустріч і кажуть, що ми вам будемо допомагати, чим зможемо. Тому що тільки разом ми можемо здолати ворога. Тому моніториш, де можна купити і якісніше, і може трішки дешевше. І бажано оптом», – розповіла педагог організатор та координатора волонтерської діяльності Оксана Безрукава.
Жінка закуповує матеріали і по 25 і по 50 кг, звісно перевіривши перед цим якість та порадившись з головним майстром цієї справи. Інколи пожертв від небайдужих не вистачає і доводиться докладати власні кошти. Потім шкільна родина допомагає їй.
«З кілограма суміші виходить 5 свічок. Додаємо туди вартість термопакунку, дой-пакет він називається, додаємо електроенергію витрачену на підігрівання. І виходить приблизно 30 гривень за грілку. Це в рази менше. І ця хімічна грілка багаторазового використання. Коли вона прореагує, віддасть своє тепло, закам'яніє. Її кладемо в воду та 15 хвилин кип'ятим. І вона знову буде функціонувати. Так ця грілка буде працювати до тих пір, поки не зноситься дой-пакет. Ми шляхом експерименту виявили, що використовувати можна таку грілку не менше 40 разів», – розкрив деталі вартості та функціонування грілки Олександр Кропивка, викладач трудового навчання. Він заохотив дітей створювати на уроках спочатку окопні свічки, а потім і грілки.
В польових умовах така «батарея» грітиме до 5-ти годин. Їх передають бійцям 129-ї бригади ТРО и 17-ї окремої танкової бригади ім. Костянтина Пестушка, нацгвардійцям військової частини 3011.
Раніше ми писали як небайдужі криворіжці невпинно плетуть маскувальну амуніцію для Героїв України.