Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех на зустрічі з Головою Ради оборони міста Олександром Вілкулом: «Кривий Ріг — найбільш важливе місто не лише у регіоні, це — найпотужніших промисловий центр усієї України. Ми впевнені, що чеські компанії знайдуть тут не просто партнерів, а й друзів»
15 лютого у Кривому Розі, за участю Посла Чехії в Україні, представників Уряду Чехії, 30 провідних чеських компаній, керівництва Кривого Рогу, 100 компаній великого та середнього бізнесу міста, пройшов масштабний B2B бізнес-форум «Чехія-Кривий Ріг». У рамках Форуму були розглянуті питання взаємодії Чеської республіки і Кривого Рогу по програмі Європейського Союзу з відновлення України.
Перед початком бізнес-форуму керівництво міста та голова Ради оборони Олександр Вілкул провели зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Пехом, Урядовим уповноваженим у справах відбудови України Томашем Копечним, представниками Уряду Чехії.
На зустрічі було відзначено, що Кривий Ріг має заслужену довіру серед міжнародних партнерів. Крім того, у ході розмови було підкреслено, що сьогодні Кривий Ріг - це «місто-фортеція», у якому повністю збережено роботу міської інфраструктури, комунальних підприємств, соціальних служб.
Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех сказав:
«Чеська республіка майже рік тому вирішила сконцентрувати свої заходи щодо реконструкції саме на Дніпропетровщині. Кривий Ріг — найбільш важливе місто не лише у регіоні, це — найпотужніший промисловий центр усієї України. Ми хотіли би зробити свій внесок у такі галузі, як машинобудування, водне господарство (водопостачання), транспорт та енергетика. Але ми також відкриті до співпраці та розвитку співробітництва у інших галузях. Це - лише наш перший крок. Ми впевнені, що чеські компанії знайдуть тут не просто партнерів, а й друзів, а згодом така кооперація лише посилюватиметься і ми зможемо задіяти ще більше чеських компаній».
Уповноважений Уряду Чеської Республіки з питань відновлення України Томаш Копечний зазначив:
«Загалом, з початку повномасштабної війни це, історично, найбільша чеська делегація. І, історично, найбільша чеська делегація, взагалі, до Кривого Рогу. Нас надзвичайно надихнули результати зустрічі від представників чеського посольства. Ми знаємо, що Кривий Ріг це – великий металургійний центр з яким Чеська республіка також співпрацювала. Кривий Ріг є справжнім серцем - економічним, промисловим та інноваційним не лише для Дніпропетровського регіону, але й для всієї України. Тому логічним є поєднати компанії Чехії та місцеві компанії. Сьогоднішня місія це – лише початок, тому що в найближчі місяці сюди щомісяця буде приїжджати якась місія з певним проєктом чеського Уряду за підтримки чеського Посольства».
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул сказав: «Дозвольте від імені громади Кривого Рогу подякувати Уряду Чеської Республіки за увагу та підтримку народу України, яку надає ваша країна з початку повномасштабного вторгнення рф на територію нашої країни».
У Кривому Розі, разом з європейськими та міжнародними партнерами проводиться робота за багатьма напрямками: у сфері підвищення енергоефективності, освіти, підтримки малого бізнесу, гуманітарній сфері. Тільки минулого року у гуманітарній сфері Кривого Рогу реалізовано програм на суму майже 518 млн. грн.
Місто відкрите до прямої, прозорої співпраці. Містами-партнерами Кривого Рогу на сьогодні є - м. Люблін (Республіка Польща); м. Мішкольц (Угорщина); м. Кошице (Словацька Республіка); м. Ханьдань (Китайська Народна Республіка), м. Еспоо (Фінля́ндська Респу́бліка); м. Дуйсбург (Федеративна Республіка Німеччина); м. Лінгдал (Королівство Норвегія).
Підтвердженням тому, що відносини Кривого Рогу з європейськими партнерами максимально прозорі є те, що місту довіряють та з ним працюють такі фонди як USAID, UNICEF, Дитячий фонд ООН та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародна організація з міграції, французька гуманітарна організація ACTED, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та інші.
Олександр Вілкул відзначив: «На сьогодні найбільш активними партнерами Кривого Рогу у рамках реалізації важливих соціальних та інфраструктурних проєктів є такі країни як Німеччина, Франція, США, Фінляндія, Польща, Швеція, Швейцарія, Канада. Упевнений - поглиблення співпраці з Чеською республікою також буде взаємовигідним та відкриє нові перспективи, зокрема для чеського бізнесу».
Голова Ради оборони міста підкреслив: «Ми вже зараз формуємо комплексну програму з повоєнного відновлення Кривого Рогу, розробляємо важливі інфраструктурні проєкти. І для цього у Кривого Рогу є всі можливості: розвинена промисловість, підготовлені промислові майданчики на яких можна швидко будувати підприємства, високий кадровий потенціал. Кривий Ріг є одним із найбільших наукових та освітніх центрів України, а значить, може проводити перекваліфікацію працівників. І це стосується не лише мешканців Кривого Рогу, а й кадрового потенціалу внутрішніх переселенців, яких у місті близько 80 тисяч чоловік. Вірю, що це лише початок великої спільної роботи!».
На Форумі було презентовано перспективні напрямки співпраці Кривого Рогу та Чехії. Серед них: - проєкти відновлення критичної інфраструктури (централізоване водопостачання та теплопостачання); - реабілітація військових; - будівництво дитячої лікарні: - проєкти з енергоефективності (встановлення блочних); - термомодернізація закладів освіти та медицини (44 заклади освіти та 20 закладів охорони здоров’я; - децентралізація електропостачання; - розвиток проекту «Індустріальний парк «КРИВБАС»; - будівництво житлового фонду для кризових випадків; - будівництво житла для ВПО, тощо.