Спомин безневинних жертв: 27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН 27 січня. Дата невипадкова. Саме в цей день у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – «Аушвіц-Біркенау».
За даними Українського інституту національної пам’яті, у час Другої світової війни жертвами нацистської політики стали 6 мільйонів євреїв. Близько 1,5 мільйони з них – були з території сучасної України. Нацисти поставили собі за мету знищувати народи і групи, які вважали загрозою або неповноцінними.
Під час повномасштабного вторгнення ключові місця пам’яті про Голокост в Україні зазнали нападу російських окупантів. Через десятиліття після трагедії Бабиного Яру прийшло нове знущання. Рашисти вдарили ракетами 1 березня 2022 року. Обстріляли вони і Дробицький Яр на Харківщині 27 березня 2022 року.
Від країни-гній рф постраждали й люди, які пережили злочини нацистів:
- Ванда Об’єдкова з Маріуполя. У 10 років вона врятувалася від німців у підвалі. 81 рік потому вона померла у підвалі того ж міста, ховаючись від росіян.
- Борис Романченко. Був в’язнем Бухенвальду. Його утримували в таборах Пенемюнде, Дора та Берген-Бельзен. Життя обірвалося у власній харківській квартирі, яку обстріляли поплічники путіна.
росія оживила нацизм у XXI столітті. Ми щодня боремося з ворогом і зробимо все, що б кожен кат відповів за зроблене! Бережемо пам’ять про жертв Голокосту! Б'ємося до Перемоги над злом!
- Борис Романченко. Був в’язнем Бухенвальду. Його утримували в таборах Пенемюнде, Дора та Берген-Бельзен. Життя обірвалося у власній харківській квартирі, яку обстріляли поплічники путіна. росія оживила нацизм у XXI столітті. Ми щодня боремося з ворогом і зробимо все, що б кожен кат відповів за зроблене! Бережемо пам’ять про жертв Голокосту! Б'ємося до Перемоги над злом!