Як проведуть зимові свята та чого очікують від нового року українці: результати опитування
Українці попри складні часи не втрачають оптимізму та вірять, що новий рік стане кращим за попередній. У святкові дні більшість прагне присвятити час родині, мріяти та загадувати бажання. А більше половини громадян вирішили святкувати Різдво 25 грудня. Про це повідомила компанія з маркетингових досліджень Kantar, яка провела опитування.
На порозі 2014 року більше половини опитаних вірять, що він буде кращим за попередній. У порівнянні з минулим роком кількість песимістично налаштованих – зменшилася до 23% проти 31%.
Стало більше нейтрально налаштованих: 25% проти 15% минулого року вважають, що прийдешній рік буде таким же як і цей.
Традиційно період у період новорічних свят люди прагнуть побути з близькими та друзями і відпочити. І лише для 6% опитаних – це час подарунків.
Найбільше у дні святкування українці хотіли б:
- 57% - Зібратися з членами родини,
- 38% - Провести час з коханою людиною,
- 28% - мріяти та загадувати бажання,
- 26% - Приготувати святкові страви,
- 25% - Нарядити ялинку та прикрасити дім,
- 22% - Переглянути фільми і телепередачі,
- 21% - Зібратися з друзями,
- 14% - Поспілкуватися телефоном або онлайн з тими, кого не буде поруч,
- 11% - Спати, нічого не робити,
- 9% - Послухати музику,
- 9% - Вирушити в подорож в межах України.
70% респондентів даруватимуть святкові презенти на Новий рік, а 41% – на Різдво.
При чому понад 60% опитаних планують святкувати Різдво 25 грудня. А ще до повномасштабного вторгнення таких було 18%, ще чверть планували святкувати двічі – 25 грудня та 7 січня. Тож можна сказати, що нова дата витісняє стару із суспільної свідомості.
Витратити на подарунки 52% опитаних планують не більше 3000 грн. 17% – витратять від 3000 до 6000 грн. У топі подарунків незмінно залишаються смаколики (54%), іграшки (25%), косметика (22%), декор (21%) та одяг (20%).
«Назагал, українці адаптувалися до поточних умов і намагаються реалістично оцінювати ситуацію, не впадаючи у крайнощі песимізму. Тому очікування щодо прийдешнього року є менш песимістичними проти минулого року. Зимові свята, традиційно, асоціюються з родиною - люди хочуть відчути затишок і поспілкуватися з близькими та коханими. Подарунки залишаються важливою складовою святкування, а те, що ми спостерігаємо збільшення тих, хто від них планує відмовитися, відповідає зростаючій тенденції до економії», – резюмувала Світлана Хобта, експертка Kantar Україна.
Раніше ми писали, які подарунки шукали до Нового Року українці один одному.