Індекс місцевого благополуччя: яка ситуація з Дніпропетровською областю
Rating Lab презентувала рейтинг регіонів України за Індексом місцевого благополуччя. Він базується на результатах опитування майже 9 тисяч респондентів з 22 областей та Києва. Люди давали оцінки своїм населеним пунктам за 22 критеріями. Дані аналізу об’єднали у визначаючі складові.
Мова про емоційне сприйняття свого місця життя. Цей показник включає силу, красу, жвавість, цікавість, прогресивність, унікальність. Звісно ж, без цивільної безпеки нікуди. Сюди увійшли: безпека підростаючого покоління, пішоходів, спокій у темну пору доби, екологія. Також давалися коментарі з приводу:
- Освіти та медицини. Оцінки закладів різного рівня в аспекті знань та виховання, ситуація з лікарськими послугами.
- Впорядкованості. Архітектура, чистота, розвиненість культурного життя, зони відпочинку, громадський транспорт, якість доріг.
- Економіки. Пошук роботи, підприємницька діяльність, розміри доходів.
«За результатами кластерного аналізу респонденти були розподілені на чотири групи: «оптимісти» (24%), «помірні оптимісти» (30%), «помірні песимісти» (24%) та «песимісти» (22%). За основу розподілу бути взяті такі критерії: оцінка стану справ в Україні, області, населеному пункті, оцінка змін у власному житті, оцінка очікуваних змін у найближчому майбутньому», - говорять у Rating Lab.
Найбільше оптимістів фіксується у Києві, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій та Київській областях. У них 68%, 63%, 62%, 61%, 60% відповідно. Найменше оптимістів у прифронтових Херсонщині та на Запоріжжі – 27% та 31%. На їхньому тлі серйозно вирізнилися Харківщина з показником у 54% та наша Дніпропетровщина – 51%.
«Області-середнячки з більш нейтральними оцінками (значення індексу коливається від +0.1 до -0.1) — це Чернівецька, Черкаська, Рівненська, Вінницька, Тернопільська, Закарпатська, Чернігівська, Дніпропетровська. Ще ряд регіонів отримали від'ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3: Житомирська, Полтавська, Кіровоградська та Сумська області. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області», - додається у повідомленні.
У Дніпропетровщини у Індексі економічних можливостей стоїть -0,8. Загалом, мешканці сіл поставили гіршу оцінку своєму місцевому благополуччю, ніж «міські». Виняток – цивільна безпека. Тут села випередили міста. І що цікаво, чим більший був вік опитаних, тим краще вони відгукувалися. У молоді присутній скепсис.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Дніпропетровщина посіла «3 місце» у рейтингу бізнесів, які закриваються під час війни.
- Впорядкованості. Архітектура, чистота, розвиненість культурного життя, зони відпочинку, громадський транспорт, якість доріг.
- Економіки. Пошук роботи, підприємницька діяльність, розміри доходів. «За результатами кластерного аналізу респонденти були розподілені на чотири групи: «оптимісти» (24%), «помірні оптимісти» (30%), «помірні песимісти» (24%) та «песимісти» (22%). За основу розподілу бути взяті такі критерії: оцінка стану справ в Україні, області, населеному пункті, оцінка змін у власному житті, оцінка очікуваних змін у найближчому майбутньому», - говорять у Rating Lab. Найбільше оптимістів фіксується у Києві, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій та Київській областях. У них 68%, 63%, 62%, 61%, 60% відповідно. Найменше оптимістів у прифронтових Херсонщині та на Запоріжжі – 27% та 31%. На їхньому тлі серйозно вирізнилися Харківщина з показником у 54% та наша Дніпропетровщина – 51%. «Області-середнячки з більш нейтральними оцінками (значення індексу коливається від +0.1 до -0.1) — це Чернівецька, Черкаська, Рівненська, Вінницька, Тернопільська, Закарпатська, Чернігівська, Дніпропетровська. Ще ряд регіонів отримали від'ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3: Житомирська, Полтавська, Кіровоградська та Сумська області. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області», - додається у повідомленні. У Дніпропетровщини у Індексі економічних можливостей стоїть -0,8. Загалом, мешканці сіл поставили гіршу оцінку своєму місцевому благополуччю, ніж «міські». Виняток – цивільна безпека. Тут села випередили міста. І що цікаво, чим більший був вік опитаних, тим краще вони відгукувалися. У молоді присутній скепсис. Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Дніпропетровщина посіла «3 місце» у рейтингу бізнесів, які закриваються під час війни.