У Кривому Розі на зустріч розмовного клубу «Спілкуймося українською» завітав ветеран, учасник бойових дій «Дядя Гриша»
Щосереди о 15:00 у Бібліотеці на Поштовій проходять зустрічі розмовного клубу «Спілкуймося українською». Через реалії воєнного часу, заняття часто проходять у форматі офлайн. Проте сьогодні, 6 грудня, пощастило і учасники зібралися на живе спілкування. До них завітав ветеран, учасник бойових дій, який ділився власним досвідом та відповідав на запитання.
Саме не День святого Миколая та День Збройних Сил України припала чергова зустріч розмовного клубу «Спілкуємося українською». Учасники досить часто збираються у форматі онлайн, проте сьогодні їм вдалося поспілкуватися вживу. саме на такі зустрічі завжди приходить курсантка ДонДУВС Валерія Матлакова.
«Я відвідую такі клуби ще зі шкільних років і вони дуже допомагають підвищити рівень української мови. Тут ти багато читаєш, багато дізнаєшся, зацікавлюєшся текстами», – розповіла дівчина.
Своїм прикладом вона надихнула двох подружок, які теж приєдналися до клубу.
З нагоди такого дня на зустріч запросили учасника бойових дій на псевдо «Дядя Гриша». Чоловік з 2015 року виконував бойові завданні в зоні АТО у складі 80-ої аеромобільної бригади. З початком великої війни він захотів повернутися до товаришів, але не вийшло.
«Не зміг до своїх добратися, виїхала бригада. Подзвонив комбату так і так розказав. А він мені каже: «Дядя Гриша, яка різниця де, головне діло робить». Ну я і пішов у військомат, а там вде направили», – розповів як він потрапив до 1-ої президентської бригади.
Тож «Дядю Гришу» направили до 1-ої президентської бригади.
Темою заняття були неологізми війни.
«Неологізми війни є досить важливою складовою розвитку мови і країни в цілому, адже кожне слово відбиває реалії життя, війни. Неологізми дуже швидко виникають і досить швидко можуть зникати, що залишиться в мові покаже тільки час. А ми дякуємо ЗСУ за чисте небо, за те що вони байрактарять, джавелінять і захищають нас, наші кордони і ми маємо можливість проводити наші клуби», – розповіла про особливість теми заняття та подякувала нашим захисникам Ірина Ловкова, модераторка розмовного клубу.
В кінці заняття відвідувачі виконали тестові завдання з цієї теми.
Нагадаємо, що в Україні відбудеться «Національний тиждень читання».