Розриваємо коло разом: у Кривому Розі пройшла нарада з протидії проявам домашнього насильства
Щороку в Україні близько 1,1 млн осіб страждає від насильства. 90% з цієї величезної кількості – жінки. Повномасштабна війна в нашій державі статистику погіршила. Через напругу, стрес чи травму криза може прийти до сімей, де раніше її навіть і не намічалось. Для того, аби жертви не мовчали і розірвали коло цієї біди, з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проходить акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
В межах ініціативи відбувається низка заходів, які привертають увагу до проблеми насильства, усіма можливими способами доносяться до суспільства заклики не толерувати жорстокість в будь-яких проявах, допомагати постраждалим досягти їхньої мрії про вільне життя. Так, у Кривому Розі пройшла комплексна нарада.
«Сьогодні ми будемо розповідати як заклади освіти всі, психологи, соціальні педагоги закладів освіти, дошкільних закладів проводять тренінги, бесіди для того, аби дітям донести, що у нас є служби. Як вони працюють для того, аби не відбувалося насилля, куди можна звернутися за допомогою, якщо таке потрібно», - зазначила представник відділу освіти виконкому Металургійної райради Ніна Ляшенко.
Головний спеціаліст Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради Вікторія Важнича зазначає, що акція проти насильства є дуже потужною. Зокрема, аби промовисто сказати «Насильству – Ні», у нашому місті провели забіг. Попри негоду до нього долучилося близько 60 учасників. Вони подолали відстань у 40 км. Також важливо підкреслити, що у Кривому Розі працює кризовий центр для жінок.
«Заклад створений за рахунок коштів міського бюджету, за допомогою донорів. Він найбільший в усій Україні. Розрахований на одночасне перебування 30 жінок. Вони можуть отримати різні послуги. Це соціальні, психологічні, юридичні. Головне – безпечне місце перебування. Це особливо важливий аспект», - підкреслює Вікторія Важнича.
Психолог криворізького осередку ГО «Вільна» Олена Кареєва – теж серед присутніх на нараді. Її задача була у донесенні того, що для постраждалих від насильства є багато просторів, де можна відновити свій фізичний та психологічний стан, знайти підтримку, відпочити від стресу.
«У нас завдання сьогодні познайомитися і почати співпрацювати. Жінки можуть отримати кілька рівнів допомоги. Це швидке реагування. Мобільні бригади виїжджають на виклик разом з поліцією. Є соціальний працівник і психолог, який надає в моменті ту саму допомогу, коли з людиною щось відбувається. Це може бути співпраця з денним центром, де жінка може перебувати, якщо вона не може поруч знаходитися з кривдником. Третій рівень – наша ГО «Вільна». Там, де людина може відновитися, знайти нових друзів. Нове коло спілкування, яке дозволяє не залишатися з проблемою наодинці. Через наші лекції, роздаткові матеріали, вони можуть зрозуміти про свої права, не боятися просити про допомогу. Є інше життя, де можна не боятися змін», - говорить пані Олена.
Домашнє насильство – не приватна справа і не особливість спілкування у родині. Його не треба терпіти та замовчувати!
Нагадаємо, детальніше про забіг проти насильства ми писали тут. А ось тут висвітлювали захід «Нульова толерантність до насильства».