Шелестіння сторінок книги – найчудовіший звук, який можна почути: до Кривого Рогу завітав головред та директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький
До Кривого Рогу, а саме до Бібліотеки на Поштовій, завітав головний редактор та директор «Фоліо» Олександр Красовицький. Це одне з найбільших видавництв в Україні, що існує на книжковому ринку понад 30 років.
Завідувачка Бібліотеки Валентина Косих зазначає, що храми літератури та видавництва об’єднує одна мета – донести видання від автора до читача. Хоч це відбувається у різний спосіб. Зараз бібліотекарі бачать, що збільшився попит саме на сучасну українську літературу. Тому й потрібна відверта розмова з видавцем. Про те, як створюється нова українська книга.
«Ми працюємо з цим видавництвом дуже давно. У нього більше 100 серій, які видаються. Це знамениті українці, сторінки історії, модернова література. Все цікаве за змістом, тематикою», - зазначила пані Валентина.
Книжки «Фоліо» постійно з’являються у нашому місті. Попри військове лихоліття йому вдається видавати в Україні більше екземплярів, ніж до повномасштабного вторгнення. Ще й за не «солодких умов».
«Бо ми втратили свою друкарню, яка знаходиться майже на кордоні з рф. І в наш офіс перший прильот був 1 березня минулого року. Всього було 6 разів. Тому там неможливо працювати. Люди знаходяться в різних містах та країнах, працюють дистанційно. В офісі стоять тільки комп’ютери у 1 кімнаті без вікон, тому вона захищена. Видавництво «Фоліо» одне з небагатьох в Україні, яке повністю весь цей час працює тільки дистанційно. В цьому році ми приблизно зробили приблизно 440 нових книжок. Всього приблизно 600 накладів, загальною кількістю близько 700 тис», - зазначив головред та директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.
Але українські книги жили й будуть жити. Навіть попри намагання окупантів їх викорінити. «Фоліо», яке видало твори авторів України, США, Німеччини, Англії, Китаю, Португалії, Франції, Іспанії, Італії, Хорватії, Норвегії, Швейцарії, Бельгії, Польщі, Туреччини, Словенії, Фінляндії, Японії, а також інші видавництва, є наче Феніксами, які обов’язково повстануть з попелу. Адже, як казав наш славетний Кобзар - дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Бібліотеці на Поштовій відкрилася виставка «Віддзеркалення» випускника КНУ Богдана Шиптенка.