Адміністративна відповідальність посадовців, довший строк затримання та багато іншого: в Україні посилять відповідальність за домашнє насильство
Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. На законодавчому рівні запровадять окремі інструменти, спрямовані на покращення ефективності проваджень у справах пов’язаних із домашнім насильством та насильством за ознакою статі. Про підтримку депутатами законопроекту повідомив Ярослав Железняк з фракції «Голос».
271 народний обранець підтримав внесення змін до до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція).
Відтепер суди зобов’язані направляти кривдників на проходження корекційної програми.
До адміністративної відповідальності притягатимуть посадовців , які не повідомляють про випадки домашнього насильства стосовно дитини.
Насильство за ознакою статі виокремлять у самостійну норму - стаття 173-6 КУпАП.
Поліцейських наділять правом розгляду справ пов'язаних з особами, які не змінили місце проживання, після винесення термінового заборонного припису. Це дозволить розвантажити суди.
Збільшать термін адміністративного затримання за вчинення насильства чи невиконання термінового заборонного припису до 24-х годин.
Очікується, що ці зміни дозволять привести окремі норми законодавства у відповідність до Конвенції, та забезпечать дієвіший вплив на кривдників з боку держави.
Про те, як діяти лікарям у разі надходження постраждалих від насильства ми писали тут.