Значно зменшився шкідливий вплив на природу: як у Кривому Розі працювали над вирішенням екологічних проблем протягом дев'яти місяців
Війна – не привід зменшувати турботу про рідне місто. Тому у Кривому Розі продовжували реалізацію комплексу заходів для вирішення екологічних проблем та покращення стану навколишнього середовища, затверджених у міській програмі. За результатами 9 місяців цієї роботи у порівняні з минулим роком на 14%зменшилися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на 12% – утворення та розміщення відходів. Про проведені заходи та їх результати повідомив Контакт центр 15-20.
Кривий Ріг – індустріальне місто. У нас працюють багато підприємств, безконтрольна діяльність діяльність яких шкодить екології. Для усунення ризиків та зменшенню згубного впливу в місті розробили програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки. Її втіленню не завадило навіть повномасштабне вторгнення.
Підприємства міста протягом 9 місяців цього року працювали над поліпшенням стану атмосферного повітря: змінювали обладнання, впроваджували нові технології та розробляли і виконували заходи з пилопридушення. Також встановили 6 додаткових постів для моніторингу стану атмосферного повітря. І робота мала позитивні результати – шкідливі викиди зменшилися на 14%.
У сфері охорони водного середовища промисловці проводили водоочисні заходи, працювали над ощадливим використанням цього ресурсу та запобіганням забрудненню довкілля через можливі аварійні витоки. До того ж особливу увагу присвятили питанню якості води річок Інгулець та Саксагань після техногенної катастрофи на Каховській ГЕС.
Завдяки проведеним роботам на 12% року зменшилися обсяги утворення та розміщення відходів.
Працювали і над озелененням та благоустроєм міста. Протягом звітного періоду висадили понад 3 900 зелених насаджень. Не забули попіклуватися і про об’єкти природно-заповідного фонду їх обстежили та розробили рекомендації для збереження.
Важливим напрямом роботи було і підвищення екологічної свідомості населення: розміщували соціальну рекламу, роздавали буклети та проводили рейди-попередження, аби громадяни не випалювали суху рослинність.
Загалом на виконання заходів програми за звітний період направлено 699,8 млн грн., з них кошти підприємств 647,8 млн грн, міського фонду охорони навколишнього природного середовища 52 млн. грн.
Про стан атмосферного повітря у Кривому Розі в жовтні ми писали тут.