Матеріальна допомога на опалювальний сезон: начальник ГУ ПФУ у Дніпропетровській області відповів на найрозповсюдженіші питання про субсидію
Комунальні послуги – одна з досить витратних статей бюджету кожного українця. Особливо у холодну пору року. Для того, аби полегшити її проходження, люди можуть претендувати на субсидію. Простими словами про цей тип матеріальної допомоги розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.
Житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 1 жовтня по 30 квітня. При цьому враховуються доходи за 1 та 2 квартали року.
«Пенсіонерам при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень поточного року», - зазначає Козак.
За його словами, подавати заяву потрібно, якщо субсидія в неопалювальному періоді не отримувалася. Також через те, якщо у складі домогосподарства є переселенці, люди орендують приміщення для проживання та сплачують за житлово-комунальні послуги. Ще у випадку, коли кількість фактично проживаючих осіб менша за число зареєстрованих. Або ж якщо потрібна допомога на купівлю скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
«Для призначення житлової субсидії основні документи — це заява та декларація (за встановленими формами). Але залежно від обставин можуть надаватись інші документи (за наявності):договір наймання (оренди) житла – у разі проживання заявника у житлі, що орендується, копія договору про реструктуризацію заборгованості – за умови наявності заборгованості та укладання договору.У разі потреби громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання по суті, наприклад: документ, що підтверджує факт непроживання особи за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, зокрема, довідки, виписки про проживання без прописки, і тому числі, довідку внутрішньо переміщеної особи.
Людина, яка звертається за призначенням субсидії, пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства чи відповідну посвідку)», - додає Юрій Козак.
Потрібні документи можна подати особисто до уповноважених у виконавчому органі сільської, селищної, міської ради, або до Центрів надання адміністративних послуг, або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Крім цього, можна зробити все дистанційно. У такому випадку мова йде про пошту та адресу будь-якого осередку Пенсійного фонду, його веб-портал, мобільний за стосунок, сайт «Дії».
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні підвищили розмір субсидії на тверде пічне паливо. https://one.kr.ua/news/50253
Людина, яка звертається за призначенням субсидії, пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства чи відповідну посвідку)», - додає Юрій Козак. Потрібні документи можна подати особисто до уповноважених у виконавчому органі сільської, селищної, міської ради, або до Центрів надання адміністративних послуг, або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Крім цього, можна зробити все дистанційно. У такому випадку мова йде про пошту та адресу будь-якого осередку Пенсійного фонду, його веб-портал, мобільний за стосунок, сайт «Дії». Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні підвищили розмір субсидії на тверде пічне паливо. https://one.kr.ua/news/50253