Заочки не буде, студенти самостійно регулюватимуть терміни навчання і зможуть вибирати предмети: в Україні реформують здобуття вищої освіти
Ще одна оптимізація до європейських стандартів. Уряд підтримав законопроект, який дає студентам більше свободи у діях. Спойлер – заочну форму навчання, а також вечірню, з 2024 року змінюють дистанційкою. Але це ще не все. Більше деталей розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зокрема, тепер молодь може обирати тривалість здобуття ступені бакалавра. Раніше це займало 4 роки, а тепер, за бажанням, можна буде вчитися від 3 до 6 років. Також з’являється змога змінювати свою учбову стежку після першого чи другого курсів.
«Як це працює? Студент вступає на галузь «Соціальні науки». В її межах є кілька спеціальностей – соціологія, політологія, соціальна робота. Студент проходить до 120 кредитів за 1-2 роки, вирішує, яка спеціальність ближче. Далі, він йде, наприклад, цілеспрямовано на політологію», - зазначає Федоров.
Він додає, що дистанційне навчання показало себе краще, ніж купування дипломів «для галочки» під час заочної чи вечірньої освіти. Тому обидві форми замінить дистанційка.
«Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти», - каже очільник Мінцифри.
Для регульованих спеціальностей, на кшталт права, атомної енергетики, медицини та військової служби буде менше вибіркових курсів. З 25% стане 10% на вибір. Для нерегульованих спеціальностей, до яких відносять філологію, фінанси, кібернетику та інше – замість 25% курсів на вибір їх стане до 50%.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що національний мультипредметний тест-2024 проходитиме по-новому.