Українці під час повномасштабної війни стали читати більше
Український Інститут Книги провів дослідження про вплив повномасштабного вторгнення на читання українців. Результати показали, що кількість читачів за цей період значно збільшилася і серед дітей, і серед дорослих. Частіше почали читати українською та купувати друковані видання. Найпопулярнішими виявилися сучасні романи, фантастика та книжки з психології та саморозвитку. Про це повідомив Український інститут книги.
Понад 2000 респондентів взяли участь у дослідженні впливу повномасштабної війни на читання громадян. Опитані представляли всю Україну, крім тимчасово окупованих територій.
Дослідження показало, що частка тих, хто читає щодня задля дозвілля у 2023 році зросла до 17%. Для порівняння – у 2020 році вона становила лише 8%.
«Українці почали читати більше. Це суттєво більше, і на це варто зважати тепер, будуючи подальшу державну політику у сфері промоції читання, підтримки читання і підтримки книговидання», – зазначила директорка Українського Інституту книги, Олександра Коваль.
Частіше для себе почали обирати книги саме українською мовою. Таких читачів вже 54%, що на 22% більше ніж у 2020 році. Частина людей, що надавала перевагу російській мові – зменшилася, зараз це 10%, проти 27% у 2020.
Опитування показало, що найчастіше купують книжки люди віком від 30 до 39 років. Найчастіше для себе обирають сучасні романи, фантастику і книжки з психології та саморозвитку.
Пропри те, що діти скоріше оберуть пограти у ігри чи поспілкуватися з друзями ніж почитати, тих хто обирає книгу стало більше. Причому як щоденних, тижневих так і щомісячних читачів. Важливим є те, що дітей, які взагалі не читають стало менше, з 18% до 15%. Традиційно, хлопчики читають менше за дівчат і рідше. Адже серед дівчат більше тих, хто бере книжку до рук щодня.
Нагадаємо, нещодавно у Кривому Розі нову збірку презентував Сергій Жадан.