Наслідки підриву Каховської ГЕС: в Україні продовжується будівництво великого водогону для забезпечення потреб Кривого Рогу та Нікопольщини
В Україні триває зведення магістрального водогону для понад 1 мільйона людей з населених пунктів, які постраждали внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області.
На поточний момент працює перша нитка проекту на ділянці Інгулець – Південне водосховище. Її запущено з 21 серпня. Кривий Ріг завдяки цьому отримав додаткові 100 тисяч кубометрів води. Після запуску ще 3 частин водогону, потреби міста повністю будуть закриті.
«Ділянка Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Її протяжність 26,9 км. Прокладаємо трубопровід у 4 нитки. Тут уже влаштували 53,6 км трубопроводу (82%). На обʼєкті працює 145 одиниць техніки та 292 працівники. Будівельники виконують земляні роботи, укріплення берегів каналу, геодезичні роботи. Також тут будуємо 1-у насосну станцію (готовність 10%), 2-у насосну станцію (готовність 20%). На завершальних етапах будівництво підстанції 1 (виконали 85%) та підстанції 2 (90%)», - говорять у Службі відновлення.
Ситуація у інших місцях виглядає так:
- Марганець – Нікополь – Покров. Тут заплановано прокласти 40,9 км трубопроводу в 2 нитки. Влаштовано 61,1 км, це 75%. Працюють 159 робочих та 64 одиниці техніки. Виконуються земляні завдання, підготовчі та геодезичні, йде прокладання траси.
- Запоріжжя – Томаківка – Марганець. Прокладка 76,7 км трубопроводу у 2 нитки. Модернізація існуючого водозабору після встановлення насосів. Влаштовано 49,1 км. Це 32%. Працюють 242 людини та 110 одиниць техніки. Фронт – земляні та геодезичні роботи, винос траси в натуру.
Нагадаємо, репортаж «Першого Міського» про те, яким було відкриття згаданої довгоочікуваної нитки водогону можна знайти тут.
- Запоріжжя – Томаківка – Марганець. Прокладка 76,7 км трубопроводу у 2 нитки. Модернізація існуючого водозабору після встановлення насосів. Влаштовано 49,1 км. Це 32%. Працюють 242 людини та 110 одиниць техніки. Фронт – земляні та геодезичні роботи, винос траси в натуру. Нагадаємо, репортаж «Першого Міського» про те, яким було відкриття згаданої довгоочікуваної нитки водогону можна знайти тут.