Небо буде мирним, а Україна чистою: Кривий Ріг долучився до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»
Природні красоти України щодня виють нестерпним криком від екоциду, який влаштували окупанти. Обстріли не вщухають, горять ліси, детонують міни. Без сліду не залишиться підрив Каховської ГЕС. Аби наслідки російських злочинів не наздоганяли нас роками, над відновленням довкілля потрібно працювати вже зараз. І важливі навіть маленькі починання. 16 вересня низка областей приєдналася Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Гасло заходу - «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».
У парку Мінеральних вод сьогодні напрочуд людно. До наведення ладу на території долучилися учні та вчителі Криворізького ліцею №123, батьки. Їхня зброя – рукавички, граблі та пакети для сміття. Координатор зустрічі Віктор Шаптала каже, всі присутні поставили собі за мету провести велику чистку для того, аби тут з насолодою гуляли діти, а дорослі ходили по справам.
«В сквері проходить висадка хвойних дерев. З минулого року ми насадили багато квітів, щоб в різну пору року вони квітнули. Щоб починалося з весни цвітіння і до пізньої осені», - каже пан Віктор.
Ліцей №123 пропагує природоохоронну діяльність вже понад 10 років, каже викладач біології Ганна Швидун. Сама жінка є мешканкою мікрорайону. Тому не могла залишитися байдужою.
«Я бачила, як ініціативна група вже протягом року облаштовувала цю територію. Я не могла бути байдужа, як і діти. У нас працює учнівське лісництво. Є патріотичний загін «Джури». Одна наша вчителька працює з мешканцями мікрорайону. Вони висаджують острівець хвойних рослин. Ми до цього причетні у різному плані. Попри те, що зараз йдуть заняття онлайн, ми з дітьми змогли зустрітися. Все це на благо країни. Ми переможемо! І будемо далі розквітати», - коментує Ганна Швидун.
До речі, Всесвітній день прибирання передбачає ще один напрям – цифрове впорядкування. Тож, якщо ви не долучалися до праці руками на вулиці, то можете видалити зайву інформацію зі своїх гаджетів. Або ж хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів. Це дозволяє розвантажити центри баз даних, які для своєї роботи вимагають величезну кількість енергії. Всього кількома помахами пальців можна зменшити кількість викидів CO2 в атмосферу.
Нагадаємо, раніше на гранітному кар’єрі на Зарічному пройшов еко-вікенд. Також ви можете подивитися наш репортаж з аналогічного заходу на Малій Орлинці.