1 хворий на сифіліс, 6 - на гепатити, ще у 4 підозрюють онкологію: з’явилися дводенні результати роботи медичного пересувного кабінету у Кривому Розі
Змалечку кожен з нас від батьків чув золоту істину – чим раніше підеш до фахівця, тим менша вірогідність отримати «домашню прописку» у лікарні. Але не всі її дотримуються. Через брак часу, лінощі або ж страх. Впродовж двох днів у Кривому Розі працював мобільний медичний кабінет. Статистичні результати обстежень, які отримав «Перший Міський», демонструють, що поміч людей у білих халатах ігнорувати непотрібно.
За вказаний час експерти провели 224 флюорографічних обстеження. З цієї кількості у 3 людей діагностовано пневмонію. Ще 9 осіб потребують додаткових перевірок. 147 консультацій та експрес-тести показали таку картину:
- 1 ВІЛ.
- 2 вірусні гепатити В.
- 4 вірусні гепатити С.
- 1 сифіліс.
Дев’ять криворіжців мали розмову з інфекціоністом, 57 – з дерматологом. Також 43 дерматоскопії показали 4 хворих з підозрою на злоякісні шкірні новоутворення. Їх направили до онколога.
Нагадаємо, що за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України проходити чекапи в залежності від віку потрібно:
- Кожні 2 роки - на гіпертонічну хворобу та серцево-судинні захворювання.
- Щороку – на цукровий дібет.
- Щороку – ВІЛ.
- Щороку – скринінг на туберкульоз.
- Кожні 2 роки – рак молочної залози.
- Кожні 2 роки, а за наявності ризиків щороку – коло ректальний рак.
- Щороку – рак передміхурової залози.
- Щорічно – гінекологічний скринінг для запобігання онкології у жінок.
«Поставити діагноз може лише лікар. Не соромтеся та запитуйте в свого сімейного лікаря про ваші фактори ризику розвитку неінфекційних хвороб. Просить докладніше розказати про профілактичні огляди та коли їх потрібно робити саме вам», - радять у ЦГЗ.
- 2 вірусні гепатити В.
- 4 вірусні гепатити С.
- 1 сифіліс. Дев’ять криворіжців мали розмову з інфекціоністом, 57 – з дерматологом. Також 43 дерматоскопії показали 4 хворих з підозрою на злоякісні шкірні новоутворення. Їх направили до онколога. Нагадаємо, що за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України проходити чекапи в залежності від віку потрібно: - Кожні 2 роки - на гіпертонічну хворобу та серцево-судинні захворювання.
- Щороку – на цукровий дібет.
- Щороку – ВІЛ.
- Щороку – скринінг на туберкульоз.
- Кожні 2 роки – рак молочної залози.
- Кожні 2 роки, а за наявності ризиків щороку – коло ректальний рак.
- Щороку – рак передміхурової залози.
- Щорічно – гінекологічний скринінг для запобігання онкології у жінок. «Поставити діагноз може лише лікар. Не соромтеся та запитуйте в свого сімейного лікаря про ваші фактори ризику розвитку неінфекційних хвороб. Просить докладніше розказати про профілактичні огляди та коли їх потрібно робити саме вам», - радять у ЦГЗ.