Навігатор для алергіків та спорт у смартфоні: як Кривий Ріг будує своє інтелектуальне майбутнє за допомогою «Школи стартапів» та «ЕО бізнес інкубатор»
Маленькі проекти сьогодні – великі можливості у майбутньому. Саме за таким кредо діють влада Кривого Рогу та самі криворіжці, які воліють втілити у життя корисні ідеї. Попри воєнний стан, місто тут і зараз розуміє нагальні потреби та намічає вектори роботи на переможний час. Допомагає у цьому спільний проект міської ради, Академії гірничих наук України, Криворізького національного університету та холдингу «Sikorsky Challenge» під назвою «Школа стартапів». Двигуном інновацій є поглиблення співпраці з Європою, адаптація знань під реалії ринку праці та й широке залучення всіх, хто прагне змін. У цьому році на благо Кривого Рогу працюватимуть не лише молоді вчені та студенти, а школярі.
Задля збереження інтелектуально потенціалу Кривий Ріг, попри військовий час, рухається вперед, створює інновації заради майбутнього та продовжує використовувати широкий спектр сучасних інструментів. Серед таких — втілення стартапів у життя із залученням інвестицій, у тому числі іноземних. Цьому сприяє створена кілька років тому криворізька школа стартапів та «ЕО Business Incubator». Важливу роль в посиленні інноваційного потенціалу міста відіграє і освіта. Кривий Ріг поглиблює співпрацю із багатьма європейськими містами саме у цій галузі. Крім того приділяють увагу адаптації знань до реальних потреб ринку праці, а також розбудові системи підтримки стартапів.
Відтак, магістрантка з «Публічного управління та адміністрування» у КНУ Діана Денисенко разом з командою готують мобільний за стосунок FreeBreathing. Він – рятувальне коло для людей, які страждають від алергічної реакції на пилок рослин. Крім того, розробка стане у нагоді містянам із порушеннями дихання.
«Ми хочемо розробити додаток, він уже в розробці, де можна буде відслідковувати стан повітря, якість по різним регіонам і прокладати безпечний маршрут. Щоб людина, яка має алергію, могла рухатись містом безпечно та зручно. Ми пройшли стартап школу від криворізької інновації разом з «Sikorsky Challenge» і нас обрали на інкубатор. Ми готуємося проходити курс інкубатор», - каже Діана.
Доцент кафедри відкритих гірничих робіт Юліан Грігор’єв на нараді з питань розвитку та збереження інтелектуального потенціалу міста презентував додаток «Cycling». Це 3 в 1 – спортивні, ігрові та соціальні функції. Ініціатива теж подається на інкубацію до «ЕО бізнес інкубатор». Інноваторів впродовж 4 місяців чекають опановування нюансів бізнес-моделей проектів та залучення людей, готових вкласти кошти у розвиток.
«Ідея проекту полягає в тому, що цей додаток є певним провідником або допомогою при вході до спільноти велосипедистів нашого міста. Таким чином ми плануємо об’єднати спортивні, ігрові, соціальні функції і об’єднати все це за допомогою внутрішньоігрової валюти, яка мотивуватиме користувачів до подальших дій», - говорить Юліан Грігор’єв.
До речі, засновником «ЕО Business Incubator» є Чарльз Вайтхед. За його ініціативи в Україні налагоджена велика екосистема підтримки креативних проектів та стартапів. Він бував у липні цього року у Кривому Розі. Співпраця з паном Вайтхедом та його однодумцями стане суттєвим поштовхом для нашого міста. І це ще далеко не все. Адже якщо раніше займатися інноваційним підприємництвом запрошували насамперед студентів та молодих вчених, то зараз долучитися до нової галузі запрошують навіть школярів.