Опора України: Метінвест допомагає постраждалим від війни українцям
Для запобігання гуманітарній кризі в Україні в координації з Фондом Ріната Ахметова створено проєкт «Рятуємо життя». З початку повномасштабної війни проєкт залучив 2,7 млн євро від закордонних донорів. До ініціативи приєдналося 10 фондів і громадських організацій, а також понад 400 волонтерів – співробітників Метінвесту. Донорами проєкту стали понад 250 компаній з усього світу.
Допомогу від «Рятуємо життя» отримали майже пів мільйона людей у 70 територіальних громадах, що робить проєкт однією з найбільших гуманітарних ініціатив в Україні. Найвразливішим верствам населення доставлено близько 4 200 тонн продуктів, засобів особистої гігієни й речей першої потреби.
«Рятуємо життя» також дбає про фізичне й психологічне відновлення українців, які постраждали від війни. З 2022 року у співпраці з Protez Hub проєкт допомагає військовослужбовцям і цивільним з ампутаціями розпочати повноцінне життя. Наразі процедуру протезування й лікування на різних стадіях проходять 60 осіб, з яких 20 вже отримали протези вартістю до 30 тисяч євро.
«Рятуємо життя» та Protez Hub також запустили перший в Україні освітній онлайн-портал у сфері протезування для медфахівців і постраждалих. Організували офлайн-навчання для українських спеціалістів з протезування кінцівок і супутньої реабілітації. А ще спільно з партнерами забезпечили українців, які втратили кінцівки й готуються отримати протез, наборами для післяопераційного догляду.
Не менш важливою є робота «Рятуємо життя» в галузі психологічної реабілітації українців, яких торкнулася війна. Проєкт долучився до програми реабілітації «Незламна мама» від «Фонду Маша». З 2022 року на спільних змінах, партнером яких виступає Метінвест, програма допомогла відновитися після воєнних травм майже 300 мамам та їхнім дітям.
У липні «Рятуємо життя» та Глобальний договір ООН в Україні за сприяння Запорізької обласної ради й інших партнерів відкрили перший ком’юніті-центр «Опліч ХАБ» для психологічної реабілітації постраждалих на війні українців. Наразі за підтримкою до хабу звернулося 125 людей. Гуманітарний проєкт планує відкривати такі центри й в інших містах, де працюють підприємства Метінвесту.
«Рятуємо життя» реалізує окремі проєкти для підтримання ментального здоров’я маленьких українців. Зокрема, гуманітарна ініціатива запустила програму психологічної реабілітації Strong Generation Camp – Майбутнє. ЇЇ учасниками є діти мобілізованих до ЗСУ працівників Метінвесту та співробітників – вимушених переселенців з усіх українських підприємств компанії, а також діти, що втратили близьких на війні чи дістали поранення під час обстрілів. Загалом цього літа програма охопить 400 дітей.
У межах «Рятуємо життя» за час повномасштабної війни лікарні в містах присутності Метінвесту отримали ліки, витратні матеріали й сучасне обладнання на 250 тисяч євро.
Також гуманітарні вантажі до лікарень Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Покровська й Авдіївки доставляють за окремою програмою від Метінвесту й Фонда Ріната Ахметова. Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів становить близько 223 млн грн.
У період невизначеності Метінвест продовжує бути надійною опорою для своїх співробітників. Попри бойові дії, компанії вдалося евакуювати з Маріуполя й Авдіївки близько 20 тисяч мешканців. Щоб надати прихисток українцям, було підготовлено понад 6 000 місць тимчасового проживання.
Також Метінвест допомагає співробітникам з інших міст присутності полагодити пошкоджені російськими обстрілами домівки. Програми з відновлення житла діють у Запоріжжі та Кривому Розі.
Від початку повномасштабного вторгнення компанія працевлаштувала на своїх підприємствах у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Кам'янському близько 8 200 осіб, зокрема з Маріуполя та Авдіївки. Також Метінвест надає можливість людям пройти безплатне перенавчання за потрібними на підприємствах професіями. Нині в компанії відкрито 680 вакансій і для переселенців, і для мешканців міст присутності.
Психологічну підтримку співробітникам Метінвесту надає сервіс «Метінвест – разом!». За майже півтора року існування сервісу фахівці провели майже 4 100 індивідуальних і групових консультацій для працівників і членів їхніх родин.
Метінвест пропонує співробітникам підприємств і їхнім дітям на пільгових умовах стати студентами першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету Метінвест Політехніка. Зараз триває вже друга вступна кампанія, оголошено додатковий набір. Метінвест має на меті підготувати нове покоління українців, які братимуть участь у відбудові України після перемоги.