Ю.Вілкул: «Місто продовжує допомагати підприємцям, котрі, незважаючи на військовий час, створюють нові робочі місця, отримують гранти на розвиток бізнесу»
Керівництво Кривого Рогу у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком вже провели понад 400 зустрічей, тренінгів, воркшопів з майже 1,5 тис потенційними учасниками грантових програм.
Головною державною грантовою програмою для стимулювання бізнесу в умовах війни є урядовий проєкт «єРобота», що включає програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу «Власна справа», грантів на створення й розвиток переробних підприємств «Новий рівень». Із переможцями грантової програми, які отримали кошти та вже проводять підприємницьку діяльність, поспілкувався в. о. міського голови Юрій Вілкул.
«Місто проводить системну роботу з підтримки малого та середнього бізнесу. Ми допомагаємо суб'єктам господарювання впроваджувати бізнесові проєкти вітчизняних та міжнародних грантів. У цей надзвичайно складний час людям потрібна робота і саме на це спрямовані грантові програми. Прагнемо максимально об'єднати наші зусилля, допомогти підприємцям консультаціями, щоб в Кривий Ріг були залучені ресурси для розвитку місцевого бізнесу, а значить, і всього нашого міста. І це має свій результат – за державною програмою вже 37 суб’єктів господарювання отримали гранти на ведення господарської діяльності на суму понад 23 млн грн. Це - не лише внесок у зміцнення економіки міста, але, в першу чергу, робочі місця. У поточному році створено вже 105 нових робочих місць», - зазначив Ю.Вілкул.
Підприємці реалізовують себе у виробництві продуктів харчування, комбікормів, роздрібній торгівлі продовольчих товарів, можуть відкрити об’єкти з надання побутових послуг та закладів ресторанного господарства, тощо.
Директор магазину дитячих товарів «Kids» Ірина Гусь, дізнавшись інформацію щодо початку дії державної програми «єРОБОТА», не зважаючи на ризики ведення власного бізнесу під час воєнного стану, прийняла рішення взяти участь у конкурсі. «Ми з чоловіком маємо трьох дітей, тому якісний дитячий одяг та його вибір, завжди стояв перед нами. І три роки тому ми вирішили відкрити власний магазин, де крім дитячого та підліткового одягу у нас є відділ іграшок, візочків та багато інших дитячих речей. Почувши про кредити, ми ризикнули і нам вдалося. Детально вивчили умови конкурсу, розробили бізнес-план, описали потребу та шляхи реалізації проєкту та подали заяву на участь в грантовій програмі. І отримали позитивну відповідь та кошти в розмірі 250 тис грн. на розвиток справи. На теперішній час проєкт реалізовано в повному обсязі. Ми працевлаштували двох найманих працівників, придбали обладнання для нашого магазину»,- зазначила Ірина.
Олена Кібітова, переможниця урядової грантової програми «єРобота», теж поділилася досвідом та показала очільнику міста свій об’єкт бізнесу. «У 2002 році я зареєструвалася як суб’єкт господарювання. Розвиваю дві успішні сфери: ресторан Рів’єра» та продуктовий магазин в Покровському районі. Під моїм керівництвом працює 12 працівників. У квітні цього року отримала грант на відкриття власної справи і відкрила новий концепт «Виготовлення полуфабрикатів для заморожування». На грантові кошти закупила обладнання для роботи, а саме: пароконвектомат, пакувальне обладнання, обладнання для виготовлення тіста, морозильні ларі та вітрину для реалізації продукції.
Асортимент включає різноманітні страви, такі як пельмені, вареники, сирники, тощо. Контролюються всі етапи виробництва, щоб гарантувати найвищу якість кожної партії продукції. У травні 2023 року наша продукція почала реалізовуватися у роздрібній торгівлі та на сторінці в мережі Інстаграм. Оформила 2 найманих працівника і планую надалі розширювати свій трудовий колектив. Хочу зазначити, що така підтримка держави і міста стала, дійсно, незамінною ланкою у прагненні досягнути мети та реалізувати інноваційні проєкти»,- переконана Олена.