Не сваріться, не працюйте і не бажайте зла: 19 серпня віряни відзначають Преображення Господнє
Щорічно у серпні віряни відзначають Спасівку - Медовий, Яблучний та Горіховий Спаси. Яблучний спас за церковною традицією величається Преображінням Господнім і припадає на 19 серпня. Це день глибокої подяки Богу за дозрілі плоди. Він сповнений своїх традицій, прикмет та забобон.
Вважається, що саме у цю дату природа розвертається від літа до більш холодних пір року. Тому ночі після Спасу можуть не мати звичних спекотних температур. У народі навіть мається приказка: «Яблучний Спас – літо пішло від нас». Також цей день – передвісник майбутньої погоди. Якщо тепло, то у січні випаде мало снігу. У випадку з дощем – білої ковдри навкруги нас стане більше. Коли фрукти у саду виявилися гнилими та не довисіли до Яблучного спасу, то наступний рік може опинитися складним.
Серед інших прикмет:
- Ті, кому ви догодите на Спас, допоможуть протягом року.
- Окроплена святою водою гілка дерева, поставлена на роботі, вбереже від зради та підлості з боку колег.
- Для виконання заповітного бажання треба поласувати освяченим яблуком та заїсти його медом.
19 серпня краще не займатися важкою працею, не можна прибирати, ремонтувати і створювати рукодільну красу. Слід відкласти порання на саду та в огороді. Табу також розповсюджується на лайку і сварки, купання у водоймах. Не думайте про зло у відношенні до інших, адже воно повернеться до вас.
Зазначимо, у 2024 році віряни відзначатимуть Спас 6 серпня. Адже Православна церква України затвердила перехід на новий календар.