Сади Семіраміди у крапковому виконанні: у Кривому Розі відкрилася виставка картин режисера, документаліста, письменника та винахідника Вадима Баралюка
Одне з семи античних чудес світу постало у Кривому Розі. У міському виставковому центрі відкрилася виставка робіт Вадима Баралюка. Експозиція «Висячі сади Семіраміди в ХХІ столітті» приурочена до 90-річчя кінорежисера, документаліста, письменника, винахідника, філософа, життя якого обіравалося у 2014 році.
Вадим Баралюк за життя зробив помітний внесок у культурну ниву Криворіжжя. Хоч вчився за фахом «гірнича електромеханіка». Він самотужки зняв 217 фільмів. Близько сотні належать кадру інших людей за сценаріями криворізького митця. Малювання у нього було у якості хобі. Режисерсько-операторські доробки досі використовуються у якості освітніх. Крім того, вони демонструвалися за кордоном та відмічені престижними нагородами.
«Працював у крапковій техніці. Його картини дуже яскраві, незвичайні. Дуже хочемо, щоб якнайбільше людей побачило його роботи», - говорить член Спілки журналістів Станіслав Лебединський.
На виставку вдалося зібрати 12 полотен, інші розійшлися по приватним колекціям. Вадим Баралюк малював за специфікацією, яку розвивали французькі художники. Він її поглинув та вдосконалив. Сюжетна тема майже містична.
«Підготовка робіт почалася після того, як він відкрив таємницю зрошення садів Семіраміди. Він розгадав, як вони поливалися на певній вишині», - каже керівник ГО «Культурна місія» Степан Калинюк.
Вадим Баралюк помер у 2014 році. Попри тугу, його знайомі не втрачають змоги популяризувати усі роботи талановитого мешканця Кривого Рогу. Про них мають знати всі – від малечі до дорослих. Це унікальна спадщина, яку ніхто не повторить.
«Чудовий художник. Дуже незвичайне письмо у нього. Воно зворушує душу. Шкода, що він пішов», - зауважує Микола Рябоконь, друг Баралюка, член Спілки художників України.
«Висячі сади Семіраміди в ХХІ столітті» демонструватимуться впродовж місяця. На 8 вересня запланована презентація творів Вадима Баралюка у якості документаліста, сценариста, письменника, винахідника.