З міста розстріляних надій до нової родини: у Кривому Розі центр «Я Маріуполь» відзначив річницю створення
Маріуполь був морською квіткою Донбасу. Вулицями лунав дитячий сміх, закохані сиділи на набережній, усі милувалися неповторним Драматичним театром. Пульс міста почав обриватися 24 лютого 2022 року. Російські окупанти безжально поливали його ракетами, бомбами, артилерією. Люди виходили пішки. Кому пощастило, виїжджали на вцілілих машинах. Так маріупольська родина розосередилася по різних куточках України. Зокрема, і в Кривому Розі. Тут 4 серпня 2022 року з’явився центр «ЯМаріуполь».
Криворізький осередок – один з двох десятків, відкритих для підтримки переселенців. Це частина великої рани, яку сьогодні допомагають загоїти містяни. Завдяки підтримці Криворізької міської ради, громадських організацій, центр відчинив свої двері.
«Ми хотіли інтегрувати маріупольців у місто, повернути їх до звичайного життя. Хотіли надати можливості для працевлаштування. Це основна місія. Ми постійно шукаємо нові форми дозвілля для діточок, проводимо різноманітні заходи для людей поважного віку. Вони мають здобувати навички та мати дозвілля. Оскільки повномасштабне вторгнення та події в Маріуполі наклали свій психологічний відбиток. Ми постійно працюємо над тим, аби задовольнити всі запити наших маріупольців», - зазначив керівник центру «ЯМаріуполь» у Кривому Розі Володимир Курський.
Нові криворіжці отримали близько 100 тонн харчових та гігієнічних наборів. Новоспеченим батькам надана матеріальна допомога, бебі-бокси. Випускникам шкіл – ноутбуки, учням – канцелярське приладдя, першачкам – рюкзаки з усім необхідним наповненням. Потужно при центрі працюють юридичний блок, фахівець, який допомагає знайти роботу, скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Маріупольці влаштувалися на криворізькі підприємства та навіть відкрили свою справу. При центрі працює лікар, який надає консультації та допомагає з препаратами.
«Кривий Ріг – місто з великим серцем. Сьогодні ми почули дуже багато слів вдячності від маріупольців. Це велика робота міської влади, Ради оборони, багатьох криворіжців, громадських організацій. Ми всі об’єдналися для допомоги. Дуже важливо, що центр «ЯМаріуполь» у Кривому Розі є зразком того, як організовувати роботу з внутрішньо переміщеними особами», - каже віце-мер Кривого Рогу Сергій Мілютін.
«Центр «ЯМаріуполь» – клаптик життя нашої родини. Це місце сили. Тут люди, які мене розуміють», - зауважила перереселенка Тетяна Горностаєва, яка виїжджала з-під окупації з чоловіком, дітьми, мамою.
Зазначимо, з моменту відкриття центр «ЯМаріуполь» у Кривому Розі зареєстрував 1 700 людей.