60% Українців сподіваються на краще майбутнє держави, – соцопитування
Більшість громадян, коли думає про майбутнє України, відчувають надію, тривогу та оптимізм. Позитивні сподівання з часів повномасштабного вторгнення досягли одного з найвищих показників з часів Революції Гідності. Провела опитування та оприлюднила його результати на сайті громадянська мережа «Опора».
Думаючи про майбутнє держави, більшість українців відчувають надію (59%), тривогу (42%) та оптимізм (33%).
«За час повномасштабної війни оптимізм та надія на краще майбутнє країни досягли одного з найкращих показників з часів Революції Гідності», – повідомили в аналітичному звіті.
Водночас зросла кількість негативних реакцій. Аналітики зазначають, що на це міг вплинути підрив Каховської ГЕС, який стався під час проведення опитування.
Основними загрозами кращому майбутньому опитані вважають загибель людей через бойові дії, зростання цін та втрату джерела доходу.
Опитування показало, що більше половини респондентів готові потерпіти зараз заради перемоги у майбутньому. Завершення війни якнайшвидше та на будь-яких умовах хочуть 30%, а піти хоч на якісь поступки заради цього готові лише 8%.
За даними дослідників абсолютна більшість (56%) вірить у тривалу підтримку України Заходом і більша половина з них не готова зупинити боротьбу, якщо допомога припиниться. Але є і ті, хто відчуває страх перед рф через перевагу у ресурсах та боїться великих втрат через це.
Опитування «Війна, мир, перемога, майбутнє» відбувалося методом face-to-face, тобто інтерв’юєр спілкувався з респондентами особисто і за чітко структурованою анкетою. Опитували мешканців тих областей, де зараз не відбуваються бойові дії. Загалом на питання відповіли 2001 особа старша 18 років.
«За час повномасштабної війни оптимізм та надія на краще майбутнє країни досягли одного з найкращих показників з часів Революції Гідності», – повідомили в аналітичному звіті. Водночас зросла кількість негативних реакцій. Аналітики зазначають, що на це міг вплинути підрив Каховської ГЕС, який стався під час проведення опитування.