Мешканці будинку, яким вже три роки не відновлюють газопостачання, оголосили голодування
Жителі будинку 55 на вулиці Каткова вже три роки живуть без газу. Позови до суду вони виграли, проте газова служба не спішить відновлювати постачання. 36 квартир, близько ста мешканців, серед яких ветерани праці, люди з інвалідністю та немовлята змушені жити без блакитного палива. Доведені до відчаю люди оголосили голодування на знак протесту. Щодня за станом здоров’я вісьмох криворіжців слідкують медики, а поліція слідкує за порядком.
Газові проблеми розпочалися у мешканців цього будинку ще у 2016 році, коли «Дніпропетровськгаз» встановив індивідуальні лічильники без документів і повідомлення мешканців, управителя чи виконкому. Після такого втручання розпочалися аварійні ситуації різного плану. Після чергового виклику ремонтників газопостачання перекрили, а потім так і не поновили. Мешканці позивалися до суду. У травні він зобов’язав «Дніпропетровськгаз» виплатити компенсацію у вигляді 20 тисяч гривень за витрати людям, що звернулися до суду. Протягом 30 днів газовики могли оскаржити вердикт, але цього не зробили. Однак був нюанс у формулюванні. Мешканці зрозуміли фразу «Умовно означає необхідність відновлення послуг газопостачання…» як обов’язкову умову для виконання, а газова служба – як лише рекомендацію до дій. Про це розповів Андрій Слободський, житель цього будинку.
«Ключова аварійна ситуація відбулася 22.04.21. Подзвонила громадянка, попросила про допомогу. У неї в квартирі трапилася аварійна ситуація.
Перша аварійна бригада приїхала, сказала: «Тут все нормально, витоку газу нема, по електриці звертайтеся до управителя». А друга перекрила газ і сказала, що все дуже серйозно. Отака-от колізія вийшла», - сказав пан Андрій.
Доведені до відчаю люди розпочали голодування. Вісім інгульчан таким чином хочуть привернути увагу до злочинної бездіяльності газових служб, які знімають з себе відповідальність, а не вирішують проблему.
У злощасному під’їзді 36 квартир, а це близько 100 жителів. Серед них багато літніх людей: пенсіонерів, ветеранів праці. Є і люди з інвалідністю, діти, немовлята.
Змучені жительки розповіли, як їм доводиться жити в таких умовах.
«Плитка електрична, готуємо вечорами. І довго. і нудно, а їсти хочеться. Платіжки приходять за електоренергію набагато більші, ніж я витрачала б за газ. І це ще в мене невелика сім’я», - розповіла Людмила Миколаївна, жінці 75 років, раніше працювала інженеркою на ІнГЗК. Там же працювала і Галина Михайлівна, 85-річна пенсіонерка, яка живе з сином, у якого ДЦП. Допомогти він їй не може, доводиться часто простити поміч у сусідів. У цієї родини вже третя електроплитка псуватися починає.
Усі мешканці використовують електричні плитки або туристичні газові пальники, що є небезпечно. Вони ризикують власним здоров’ям, але прагнуть змін та повернення блакитного палива у їхні оселі.
Перша аварійна бригада приїхала, сказала: «Тут все нормально, витоку газу нема, по електриці звертайтеся до управителя». А друга перекрила газ і сказала, що все дуже серйозно. Отака-от колізія вийшла», - сказав пан Андрій.
«Плитка електрична, готуємо вечорами. І довго. і нудно, а їсти хочеться. Платіжки приходять за електоренергію набагато більші, ніж я витрачала б за газ. І це ще в мене невелика сім’я», - розповіла Людмила Миколаївна, жінці 75 років, раніше працювала інженеркою на ІнГЗК. Там же працювала і Галина Михайлівна, 85-річна пенсіонерка, яка живе з сином, у якого ДЦП. Допомогти він їй не може, доводиться часто простити поміч у сусідів. У цієї родини вже третя електроплитка псуватися починає. Усі мешканці використовують електричні плитки або туристичні газові пальники, що є небезпечно. Вони ризикують власним здоров’ям, але прагнуть змін та повернення блакитного палива у їхні оселі.