Ю. Вілкул: «Попри складнощі військового стану продовжуємо реалізовувати проєкти підвищення енергоефективності садочків, шкіл, ліцеїв, гімназій та закладів позашкільної освіти»
В. о. міського голова Юрій Вілкул провів робочу нараду щодо робіт з енергоефективності в одному із закладів дошкільної освіти. Тут, в рамках співпраці міста з ЄБРР, розпочата реалізація інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі».
Проєкт передбачає два рівні реновації – підвищення енергоефективності будівлі.
До першого увійшли 17 об’єктів (16 дитячих садочків та природничо-науковий ліцей), на яких будуть проводити поглиблені заходи з підвищення енергоефективності. А саме: утеплення конструкцій будівель, заміну вікон і дверей на енергоефективні, встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з погодним регулюванням теплоносія, а також додаткові енергозберігаючі заходи. На інших 19 об’єктах (17 гімназій, ліцеїв та шкіл, 1 садок та клуб «Юний авіатор») проведуть встановлення ІТП, заміну старих дерев'яних вікон та дверей.
«Роботу по інвестиційному проєкту ми розпочали з грудня 2019 року, з підписання договорів з ЄБРР, але війна призупинила реалізацію наших планів. Всього до цього проєкту увійшло 36 гімназій, ліцеїв, шкіл, дитячих садочків та один заклад позашкільної освіти «Клуб «Юний авіатор». Зараз будівельні роботи розпочали у садочку, щоб діткам вже цієї зими було тепло та затишно. Незважаючи на складнощі, спричинені війною, ми будемо продовжувати працювати над проєктами підвищення енергоефективності наших садочків, шкіл, ліцеїв, гімназій та закладів позашкільної освіти. Адже діти та педагогічні працівники повинні знаходитись в комфортних умовах, а енергоефективність цих закладів дасть можливість суттєво зекономить енергоресурси», - зазначив Юрій Вілкул, в. о. міського голови.
У дитячому садочку проведуть поглиблені заходи з підвищення енергоефективності. Будівельники утеплять фасад та покрівлю, замінять вікна і вхідні двері, зроблять ремонт системи опалення зі установленням індивідуального теплового пункту. Вже проведене додаткове технічне обстеження, виготовлено проєктно-кошторисну документацію та будівельно-технічну експертизу. Наразі розпочаті підготовчі роботи: монтування інвентарних лісів, доставка будівельних матеріалів та демонтажні роботи.
«Очікується економія 40% від базового споживання теплової енергії та 5% електричної енергії. Такі проєкти для нас є надзвичайно важливі, адже після їх успішного впровадження бюджетні установи будуть менше споживати енергоресурсів, менше витрачатиметься бюджетних коштів на оплату комунальних послуг, отже, ці кошти можна буде спрямувати на тепломодернізацію інших соціально значущих об'єктів», - підкреслив Юрій Вілкул.