Американський фінансовий експерт Чарльз Вайтхед провів мотиваційну сесію для криворізьких бізнесменів-початківців
Відомий американський фахівець із фінансових інструментів інвестування Чарльз Вайтхед у Кривому Розі провів ряд робочих зустрічей з керівництвом міста, представниками промислових підприємств, молодими підприємцями та мотиваційну сесію з напрямку інноваційної діяльності.
Чарльз Вайтхед відвідав вже 15 українських міст. Тепер приїхав і до Кривого Рогу. Сер Чарльз порівнює його з американським Пітсбургом. У минулому це місто було відомо своєю потужною промисловістю, а зараз — це один з провідних центрів розвитку інформаційних технологій у США. Ментор вважає, що Кривий Ріг може піти тим самим шляхом та буде приреченим на успіх. Тим паче, необхідні для цього ресурси вже є у нашому місті.
«Ясно видно, як Кривий Ріг зосереджений на стартапах, а концентрація — це вже 70% від того, що повинно бути. З точку зору того, як люди можуть бути залучені. Дивіться, вам не обов’язково потрібно мати продукт. Ви не повинні мати якийсь бізнес. Достатньо лише цікавої ідеї», – говорив на зустрічі американський експерт.
На портфоліо бізнес-інкубатора чимало проєктів, які пройшли шлях від ідеї до готового продукту. Це й мобільний додаток СПОК, що спрощує користування страховими послугами та сервісами, й технічний продукт з українським корінням, назва якого говорить сама за себе — «Москітер», який допомагає боротися з комахами без використання хімікатів. За останні чотири роки «EO Business Incubators» профінансувала стартапів на понад 10 мільйонів доларів. А річний дохід від їх діяльності складає понад 8,5 мільйонів доларів.
Акумулювати та реалізовувати ідеї, народжені у кращих умах Криворіжжя, з травня цього року допомагає створена «Школа стартапів 2023». Це — спільний проєкт міськвиконкому, Академії гірничих наук України, Криворізького національного університету, Інституту розвитку міста та Інноваційного холдингу «Sikorsky Challenge». Під час першого курсу у школі навчалися 60 учасників віком від 17 до 40 років, що пройшли 12 модулів, та за підсумком у складі команд представили 17 проєктів. Один з таких — PlanDone мобільний застосунок освітнього спрямування.
Учасник школи стартапів Олександр Богун розповів про свої очікування: «Ми сподіваємось командою, що наш стартап PlanDone — геміфікований додаток з покращення і прокачки продуктивності для студентів та школярів зможе бути підтриманий інвесторами, і ми реалізуємо його на міжнародний ринок, і в цьому нам допоміг зворотнім зв’язком Чарльз наприкінці презентації нашої ідеї».
Заступник голови Ради оборони міста Юрій Вілкул підкреслив: «Він уже котрий раз у нас в Україні і Чарльз багато зробив і робить задля розповсюдження досвіду і створення всіх умов для того, щоби наша молодь могла розвиватися і утворювати свої мрії, все робити для того, щоби сформулювати в можливий бізнес, можливу науку».
Влада міста переконана, що саме розвиток стартапів зможе дати потужний поштовх повоєнному відновленню не лише Кривого Рогу, а й усієї України. Це сприятиме збереженню людського потенціалу у місті, створенню нових робочих місць, впровадженню інновацій та технологій, поліпшить імідж міста, привертатиме увагу інвесторів, а отже й забезпечуватиме економічне зростання.