Вперше у Кривому Розі організація Нandicap Іntentional провела навчання про вибухонебезпечні предмети
12 липня 2023 року у Довгинцівському районі відбулася лекція про ризики вибухонебезпечних предметів. Ініціатором просвітницького заходу стала благодійна організація Нandicap Іntentional. На лекції були присутні керівники установ, підприємств, закладів освіти з усього міста.
12 липня у Довгинцівському районі відбувся благодійний навчальний захід на тему: як себе забезпечити, захистити й підготувати на випадок поводження з вибухонебезпечними засобами та як себе поводити під час нинішньої збройної агресії, аби уберегти своє життя. Організатором заходу стала благодійна французько-британська організація Нandicap Іntentional, яка приїхала вперше у Кривий Ріг. З початку квітня 2022 року благодійники провели близько сотні таких лекцій у різних містах Дніпропетровщини.
Наразі вельми актуальна пов’язана з воєнними діями в нашій державі, тому охочих ознайомитися із інструктажем зібралось понад 80 керівників з різних установ, закладів, підприємств Довгинцівського району та не тільки.
Лекція була розділена на два блоки: обговорення про мінну безпеку та про захист і підготовку себе до збройного конфлікту. У першій частині лекції говорилося, що існує два типи мін: протипіхотна, яка має металевий корпус із зеленим кольором (має два різновиди: фугасна й уламкова) та протитанкова, що детонує від тиску маси на неї понад 100 кг. Також обговорили поведінку на деокупованих територіях. Зокрема інструктори наголосили, що варто звертати увагу на такі офіційні та неофіційні знаки, як «обережно міни»; не ходити та не з’їжджати з асфальтованої дороги. Наприкінці першого блоку учасники лекції обговорили алгоритм дій при надходженні потенційно вибухонебезпечних предметів, зокрема замаскованих під виглядом іграшок.
Друга частина заходу присвячена розгляду таких тем :
- безпека вдома під час загроз обстрілів та правило «двох стін»;
- базові речі, які варто покласти у тривожну валізу;
- як підготувати дітей та тварин до можливої евакуації (прописати на одягу данні дитини, телефони батьків, для тварин також);
- інструктаж у разі обстрілу;
- поетапні дії під час пожежі.
«На заході присутні керівники установ-підприємств нашого району. Це освітяни, це промислові підприємства й інші підприємства, які задіяні в житті нашого району. Не тільки району, а й міста. І на сьогоднішній день – це дуже актуально, тому що, на жаль, ми живемо в той час, коли ми повинні знати і робити те, чому сьогодні будуть навчати. У кожному колективі, у кожній установі, на кожному підприємстві є напрямки роботи у цьому напрямку, пов’язані зі збройною агресією, надзвичайними ситуаціями, захисту цивільних, і вони будуть по своїй ланці навчати своїх підлеглих. Тому що вони, перш за все, несуть відповідальність за свої колективи. Тому присутні керівники – перші, хто повинен це знати і вміти застерегти», - зазначив голова Довгинцівської райради Ігор Ратінов.
Відгукнувся на благодійний захід директор позашкільного навчального закладу «Гармонія» Володмир Гуслєнков. За час повномасштабного вторгнення екстрених ситуацій у його житті не траплялось, але: «Сьогодні я прийшов, щоб отримати нові знання. Ці знання потім зрозуміло передати своїм педагогам, поділитися з батьками, донести цю інформацію до дітей для того, щоб діти, батьки, колектив були ознайомлені з правилами безпечної поведінки саме мінної безпеки».
Не пройшла повз лекцію і Аліна Степура, яка працює у відділі освіти й займає посаду головного спеціаліста з безпекижиттєдіяльності. Жителька Довгинцівського району щиро розповіла, що прийшла на захід за власною ініціативою, бо, по-перше, це дуже важливо, а по-друге, ми повинні розбиратися у предметах, які нам загрожують: «Ми тепер будемо збиратися у закладах освіти, обговорювати, як ми будемо проводити роз’яснювальну роботу. Хоча на сьогодні, я хочу сказати, що в наших закладах освіти 340 педагогів наразі вже пройшли онлайн-курси стосовно мінної безпеки».
- безпека вдома під час загроз обстрілів та правило «двох стін»;
- базові речі, які варто покласти у тривожну валізу;
- як підготувати дітей та тварин до можливої евакуації (прописати на одягу данні дитини, телефони батьків, для тварин також);
- інструктаж у разі обстрілу;
- поетапні дії під час пожежі. «На заході присутні керівники установ-підприємств нашого району. Це освітяни, це промислові підприємства й інші підприємства, які задіяні в житті нашого району. Не тільки району, а й міста. І на сьогоднішній день – це дуже актуально, тому що, на жаль, ми живемо в той час, коли ми повинні знати і робити те, чому сьогодні будуть навчати. У кожному колективі, у кожній установі, на кожному підприємстві є напрямки роботи у цьому напрямку, пов’язані зі збройною агресією, надзвичайними ситуаціями, захисту цивільних, і вони будуть по своїй ланці навчати своїх підлеглих. Тому що вони, перш за все, несуть відповідальність за свої колективи. Тому присутні керівники – перші, хто повинен це знати і вміти застерегти», - зазначив голова Довгинцівської райради Ігор Ратінов. Відгукнувся на благодійний захід директор позашкільного навчального закладу «Гармонія» Володмир Гуслєнков. За час повномасштабного вторгнення екстрених ситуацій у його житті не траплялось, але: «Сьогодні я прийшов, щоб отримати нові знання. Ці знання потім зрозуміло передати своїм педагогам, поділитися з батьками, донести цю інформацію до дітей для того, щоб діти, батьки, колектив були ознайомлені з правилами безпечної поведінки саме мінної безпеки». Не пройшла повз лекцію і Аліна Степура, яка працює у відділі освіти й займає посаду головного спеціаліста з безпекижиттєдіяльності. Жителька Довгинцівського району щиро розповіла, що прийшла на захід за власною ініціативою, бо, по-перше, це дуже важливо, а по-друге, ми повинні розбиратися у предметах, які нам загрожують: «Ми тепер будемо збиратися у закладах освіти, обговорювати, як ми будемо проводити роз’яснювальну роботу. Хоча на сьогодні, я хочу сказати, що в наших закладах освіти 340 педагогів наразі вже пройшли онлайн-курси стосовно мінної безпеки».