Як діяти в разі радіоактивної небезпеки: поради Міністерства охорони здоров’я
Окупанти з початку повномасштабного вторгнення наражають на небезпеку ядерної катастрофи не тільки Україну, а і багато інших держав. Спочатку вони окупували Чорнобильську станцію, тепер неодноразово порушують безпеку на Запорізькій АЕС. Цієї ночі під час ракетної атаки над ЗАЕС пролетіло три ворожі бляшанки. А 22 червня Президент Володимир Зеленський заявив, що рф готує ядерний теракт на найбільшій у Європі атомній електростанції, і у ворога все для цього готово. Редакція «Першого міського» ділиться порадами МОЗ – як вберегтися від радіаційної небезпеки.
У разі виникнення радіаційної небезпеки потрібно уникати паніки та дотримуватися рекомендацій МОЗ.
Найголовніше необхідно залишатися в укритті, або терміново його знайти, і захопити з собою домашніх тварин.
Найкраще захищають заглиблені сховища, але і житловий будинок – це гарний варіант. Необхідно закрити усі вікна, двері та щілини підручними засобами.
Подбайте про знезараження себе. Потрібно зняти верхній одяг, якщо ви зайшли з вулиці, обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил та прибрати у герметичний пакет. Помитися, якщо є така можливість. Якщо ні – ретельно вимити руки та відкриті ділянки тіла з милом. За відсутності води – скористатися вологими серветками.
Далі слідкувати за офіційними джерелами інформації: служба ДСНС, або місцева влада. Вони пояснюватимуть, як діяти далі.
Подбайте про безпеку води та харчових продуктів. Вживати можна лише те, що було у герметичній тарі та не забруднилося радіоактивним пилом. Краще підготувати запас води у пляшках або інших щільних контейнерах.
Перед відкриттям слід протерти контейнери та кухонне приладдя вологою ганчіркою чи серветкою. Використану тканину чи серветки потрібно прибрати до поліетиленового пакету і тримати подалі від тварин та дітей
Йодид калію вживати треба, якщо надійте відповідна вказівка органів влади. Нагадаємо, що він захищає лише щитовидну залозу від впливу радіоактивного йоду. Бездумне вживання препарату може лише нашкодити здоров’ю. Набагато важливіше перебувати в укриттях та дотримуватися інших правил безпеки.
Схема прийому йодиду калію – нижче к нашій інфографіці.
Найкраще захищають заглиблені сховища, але і житловий будинок – це гарний варіант. Необхідно закрити усі вікна, двері та щілини підручними засобами. Подбайте про знезараження себе. Потрібно зняти верхній одяг, якщо ви зайшли з вулиці, обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил та прибрати у герметичний пакет. Помитися, якщо є така можливість. Якщо ні – ретельно вимити руки та відкриті ділянки тіла з милом. За відсутності води – скористатися вологими серветками. Далі слідкувати за офіційними джерелами інформації: служба ДСНС, або місцева влада. Вони пояснюватимуть, як діяти далі.
Подбайте про безпеку води та харчових продуктів. Вживати можна лише те, що було у герметичній тарі та не забруднилося радіоактивним пилом. Краще підготувати запас води у пляшках або інших щільних контейнерах. Перед відкриттям слід протерти контейнери та кухонне приладдя вологою ганчіркою чи серветкою. Використану тканину чи серветки потрібно прибрати до поліетиленового пакету і тримати подалі від тварин та дітей Йодид калію вживати треба, якщо надійте відповідна вказівка органів влади. Нагадаємо, що він захищає лише щитовидну залозу від впливу радіоактивного йоду. Бездумне вживання препарату може лише нашкодити здоров’ю. Набагато важливіше перебувати в укриттях та дотримуватися інших правил безпеки. Схема прийому йодиду калію – нижче к нашій інфографіці.