«Ласкаво просимо до Норвегії»: у Кривому Розі відбувся бібліотревел – містяни знайомилися з культурою скандинавської країни
15 червня в бібліотеці №11 відбувся бібліотревел «Ласкаво просимо до Норвегії». Наші містяни у форматі ZOOM-конференції поспілкувалися з представниками муніципалітету, відділу культури, молодіжної ради норвезького міста Лінгдалу. Ця зустріч познайомила учасників з історією, традиціями та сучасною культурою Норвегії. Це дозволило краще пізнати країну, що прихистила багато українців та криворіжців.
Захід під лозунгом «Ласкаво просимо до Норвегії» відбувся 15 червня у бібліотеці №11. Де мешканці міста, завдяки ZOOM-конференції змогли у режимі реального часу поспілкуватися з норвежцями та більше дізнатися про історію та культуру північної країни, що активно допомагає Україні у такий важкий час.
Таке спілкування дало можливість нашим містянам ближче познайомитись із історією та стародавніми звичаями Норвегії, зануритись у світ кінематографу й тамтешньої музики – словом, культури європейської країни загалом.
«Ми долучаємось до таких проєктів, популяризуємо міжнародну співпрацю. Тим паче, що разом і спільно наші університети популяризують українську освіту, культуру так і виступають єдиним освітнім фронтом для того, щоб підтримати наших воїнів», - розповідає голова молодіжного виконкому Ілля Лисоконь.
Наприклад, криворіжці, які завітали на біліотревел, а таких зібралось зо декілька десятків, тепер точно знають, що основоположником норвезької музики є Едвард Гріг. За його нотами – завжди краса і доброзичливість норвежців. І це добре знає викладачка музичної школи №3, яка зіграла для присутніх наживо ноти Гріга.
У відповідь – норвезькі експертні гості по той бік екрану мали змогу почути і наших, криворізьких талантів. Письменник та журналіст Олег Пономарьов задекламував один із авторських патріотичних віршів. Таких з початку повномасштабного вторгнення написав вже пів сотні, тим самим доводить: попри біди, які накликала на нас росія, ми – українці тримаємо свій культурний фронт.
Наразі, завдяки ініціативам міської влади, Кривий Ріг вже має значне коло міжнародних друзів. Це і Німеччина, Польща, Фінляндія. Одним з ефективних способів об’єднання країн є знайомство з культурою одне одного, тому такі заходи стовідсотково зміцнюють партнерські зв’язки.
«Це взаємовигідна співпраця, ми розповідаємо про наші розробки у нас дуже потужна і освіта, наука і інші напрямки. Ми збагачуємо один одного і це все проходить в рамках того, що Україна повертається до європейської родини. Зазначу ще раз, ми не йдемо до Європейської родини, а ми повертаємось. І це одна з важливих складових», - зазначив Сергій Мілютін, заступник міського голови Кривого Рогу.
Наступного тижня виконуючий обов’язки міського голови Юрій Вілкул підпише договір про партнерство з Норвезькою громадою Лінгдал. Та на цьому у питанні налагодження партнерських відносин із європейськими країнами наше місто зупинятись не збирається. Відтак, в найближчих планах підписати меморандуми про співпрацю з Іспанією, Італією та Португалією.