Внаслідок підриву Каховської ГЕС у Криворізькому районі без води перебувають Грушівська та частково Зеленодольська громади, – ОВА
Каховське водосховище продовжує міліти через цинічний підрив росіянами дамби Каховської ГЕС. Через критичну нестачу води важко навіть визначити рівень його наповнення. Як наслідок, без централізованого водопостачання лишились мешканці Нікопольського району, а у Криворізькому районі – мешканці Грушівської та часткового Зеленодольскої громад. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Станом на сьогодні цілодобово проводяться роботи щодо ліквідації наслідків катастрофи. До них залучена як місцева влада на рівні очільників громад, так і влада держави на чолі з президентом Володимиром Зеленським.
Рівень води в районі Нікополя за даними Гідрометцентру станом на 20:00 11 червня становив 9,04 метрів.
«Ми робимо все, щоб забезпечити людей водою. У Криворізькому районі воду подають за графіком. До Нікопольщини вже доставлено понад 10 цистерн з водою, вага кожної з яких складає 70 тонн. Задіяно 18 пожежних машин та близько пів сотні водовозів. У районі організовано 53 пункти видачі води. Бутильовану воду для мешканців передає бізнес та наші міжнародні партнери. Гуманітарні вантажі направляємо туди, де є нагальна потреба. Якість води, яку підвозять людям, постійно контролюють фахівці. Вона цілком безпечна та відповідає усім санітарним нормам», – зазначив голова ОВА Сергій Лисак.
У Нікопольскому районі без централізованого водопостачання залишаються п’ять медичних закладів, де проходять стаціонарне лікування понад 100 пацієнтів. Частину мешканців, що потребують постійної уваги медичних спеціалістів, транспортують до сусідніх Дніпра та Павлограда. Уже евакуювали вісім паліативних хворих.
У медзакладах Кривого Рогу та Криворізького району ситуація значно краща, адже вони забезпечені водою та мають запаси, яких має вистачити щонайменше на місяць.
Задля того, щоб лікарні обох районів мали гарантований доступ до технічної води, планується буріння додаткових свердловин. Для цього вже провели аналіз ґрунтів. Питанням розширення мереж свердловин опікуються голови усіх громад Дніпропетровщини.
Опрацьовується можливе розміщення механічних колонок у 60 локаціях Покровської, Лозуватської та Апостолівської громад. Крім того, проводиться модернізація водоканалів та підготовка до будівництва магістрального водогону.
Рівень води в районі Нікополя за даними Гідрометцентру станом на 20:00 11 червня становив 9,04 метрів. «Ми робимо все, щоб забезпечити людей водою. У Криворізькому районі воду подають за графіком. До Нікопольщини вже доставлено понад 10 цистерн з водою, вага кожної з яких складає 70 тонн. Задіяно 18 пожежних машин та близько пів сотні водовозів. У районі організовано 53 пункти видачі води. Бутильовану воду для мешканців передає бізнес та наші міжнародні партнери. Гуманітарні вантажі направляємо туди, де є нагальна потреба. Якість води, яку підвозять людям, постійно контролюють фахівці. Вона цілком безпечна та відповідає усім санітарним нормам», – зазначив голова ОВА Сергій Лисак. У Нікопольскому районі без централізованого водопостачання залишаються п’ять медичних закладів, де проходять стаціонарне лікування понад 100 пацієнтів. Частину мешканців, що потребують постійної уваги медичних спеціалістів, транспортують до сусідніх Дніпра та Павлограда. Уже евакуювали вісім паліативних хворих. У медзакладах Кривого Рогу та Криворізького району ситуація значно краща, адже вони забезпечені водою та мають запаси, яких має вистачити щонайменше на місяць. Задля того, щоб лікарні обох районів мали гарантований доступ до технічної води, планується буріння додаткових свердловин. Для цього вже провели аналіз ґрунтів. Питанням розширення мереж свердловин опікуються голови усіх громад Дніпропетровщини. Опрацьовується можливе розміщення механічних колонок у 60 локаціях Покровської, Лозуватської та Апостолівської громад. Крім того, проводиться модернізація водоканалів та підготовка до будівництва магістрального водогону.