У Кривому Розі відбувся фестиваль повітряних зміїв: приймали гостей і з інших областей
6 червня на базі криворізької гімназії №108 відбувся відкритий обласний фестиваль повітряних зміїв, присвячений пам’яті Олега Сільченка. До заходу приєдналися гості з інших областей. Учасники боролися за першість у різних категоріях.
Центр юнацької творчості на базі криворізької гімназії №108 провів фестиваль повітряних зміїв, присвячений пам’яті Олега Сільченка. Саме Олег Анатолійович започаткував проведення в місті фестивалю повітряних зміїв. Починалося все з районних та міських змагань, а згодом тренеру і його вихованцям підкорювалося небо Індії і Китаю.
Цього року на фестивалі зібралися дев’ять команд з різних куточків міста, гості з Дніпра, Миколаєва та Черкаської області.
Підготовка до змагань тривала з березня. Та через війну і погіршення обстановки не змогли приєднатися, хоч і дуже хотіли, команди з Житомира, Хмельницького, Сум.
Учасники були заряджені енергією і хотіли швидше перейти до змагань. «Сьогодні я прийшов за перемогою» – говорить Віталій, вихованець центру юнацької творчості. Він не вперше відвідує такі заходи. У нього за плечима декількарічний досвід конструювання повітряних зміїв та навіть рекорд України, під час якого Віталій зміг відправити у політ змія завдовжки 520 метрів.
«Є 4 класи зміїв і у кожному буде особиста першість, загалом 12 переможців. Також за загальною сумою балів учасників визначатимуть три командні місця. Призери отримають грамоти і кубки. Один кубок, за перше місце буде перехідний. Тобто наступного року, якщо фестиваль відбудеться і інша команда переможе, кубок передадуть їй», – пояснила Олена Олексіївна, головна суддя змагань.
Фестиваль проводили для того, щоб об’єднати дітей та зацікавити чимось новим у цей тяжкий воєнний час. Адже зробити власного змія не так і просто. Потрібно врахувати безліч факторів, мати знання з фізики, бо якщо десь схибити – змій не полетить. Організатори хотіли подарувати учасникам і гостям справжні щирі, позитивні емоції. Для них повітряний змій став символом світлого вільного і незалежного майбутнього України.
Підготовка до змагань тривала з березня. Та через війну і погіршення обстановки не змогли приєднатися, хоч і дуже хотіли, команди з Житомира, Хмельницького, Сум.