Ріст злочинності на Дніпропетровщині, її основні прояви та методи боротьби обговорювали на всеукраїнській науково-практичній конференції в Кривому Розі
2 червня у Криворізькому національно-науковому інституті Донецького державного університету внутрішніх справ (КННІ ДонДУВС) пройшла всеукраїнська науково-практична конференція «Регіональні особливості злочинності: сучасні тенденції та стратегії протидії». На ній науковці, діючі та майбутні поліцейські відзначали та обговорювали які особливості притаманні для злочинності саме на Дніпропетровщині та у Кривому Розі, відмічали особливості боротьби з нею та пропонували до розгляду нові методи.
Підготовку нових поліцейських у Кривому Розі уже кілька років здійснює КННІ ДонДУВС. У їх підготовці надзвичайно важливо, аби університет мав стійкий зв’язок із діючими підрозділами Національної поліції. Крім того не менш важливим у навчанні курсантів є постійний аналіз стану злочинності та криміногенної обстановки в регіоні. Аби ще більш кваліфіковано підготувати майбутніх поліцейських до боротьби із злочинами, 2 червня у стінах вишу пройшла всеукраїнська науково-практична конференція: «Регіональні особливості злочинності: сучасні тенденції та стратегії протидії».
Її важливість пояснює Пилип Єпринцев, ректор КННІ: «Це дає нам змогу подивитися на проблему із різних кутів. Адже тенденції до злочинності в нашому регіоні, у Львівській області чи десь ще - відмінні. І такий обмін думками дає науковцям підґрунтя для наукового вивчення, а нам – дозволяє створювати методичні рекомендації для розкриття визначених злочинів в нашому регіоні, і як наслідок – готувати висококваліфікованих фахівців, затребуваних саме тут».
На конференції відзначили великий ріст злочинності на Дніпропетровщині. За весь минулий рік було загалом скоєно 4 780 злочинів. А всього лише за п’ять місяців 2023 їх кількість уже перевалила за 4 000. Причому приріст відбувся у всіх сферах злочинної діяльності: крадіжки, тілесні ушкодження, грабежі, розбої та умисні вбивства. Особливу увагу останнім часом привертає і збільшення кількості злочинів із використанням зброї та боєприпасів.
Запросили на конференцію всі заклади вищої освіти системи МВС та класичні юридичні ВНЗ, а також керівництво практичних підрозділів Головного управління Національної поліції Дніпропетровської області, Криворізького районного управління поліції, Державної служби з безпеки на транспорті, що також важливо, адже зросла і кількість аварій. Залучали також волонтерів, громадські об’єднання, адвокатів. Як зазначили в КННІ: «Повинні бути враховані всі точки зору, в тому числі і осіб, які здійснюють захист злочинців».
У тезах конференції не тільки звучали результати проведених досліджень наявної криміногенної ситуації, а й пропозиції, як саме можна покращити роботу поліцейських. Зокрема курсант Максим Воробйов виступав із роботою «Перспективи та практика використання OSINT-у діяльності Національної поліції».
«OSINT – це певний метод використання відкритих джерел для знаходження та аналізу інформації. Розповідатиму про методи та перспективи його використання в Національній поліції. Маю надію, що мене почують та подібні прийоми будуть використовувати при розслідуванні злочинів. Це допомагає у зборі певної доказової бази. Наприклад, знайти місце злочину, який відбувся десь за містом, де немає людей. Ми бачимо, що цей метод уже широко використовують наші військові для знаходження цілей», - пояснив майбутній поліцейський.