Знову в ритмі студвесни: до КНУ повернулося довгоочікуване свято студентства виставою за мотивами відомого фільму
Спочатку через карантинні обмеження, а потім й через повномасштабну війну у Криворізькому національному університеті уже кілька років поспіль наживо не проводилося одне з найважливіших подій для студентства – студвесна. 26 травня довгоочікуване свято врешті повернулося. Молодь показала у стінах Палацу молоді та студентів захопливу виставу, яка вчить, що кожна мить нашого життя – це скарб.
Студвесна – одна з найкращих нагод для студентів познайомитися, перейняти досвід своїх старших колег, весело провести час та зрозуміти, що навчання – не тільки лекції та конспекти. Втім, спочатку через карантинні обмеження, а потім і через війну, у КНУ студвесна, як і студосінь проводилися онлайн.
26 травня студенти закладу вперше за тривалий час могли провести захід офлайн. Про підготовку до цього очільниця студентського самоврядування Валіде Халілова каже: «Ще в ковідні часи у нас виникла ідея зробити виставу за мотивами фільму. Минулого року ми зібралися нашим культурно-масовим сектором та вирішили запросити «старичків» - студентів які випустилися кілька років тому. Вони нам допомагали з усім цим. Ми дуже довго обирали тематику, фільм і вибрали «Час». Це була одна із найвлучніших ідей, адже саме під час повномасштабної війни ми хотіли показати, що варто цінувати кожну хвилину».
«Час» (в оригіналі «In time») – фільм 2011 року, з Джастіном Тімберлейком в головній ролі. У стрічці показаний уявний світ, де люди замість грошей використовують час свого життя, розплачуючись ним за якісь блага. Вистава студентів КНУ – творча адаптація за мотивами фільму. Видовище вийшло доволі масштабним, у його підготовці брала участь майже сотня людей.
На підготовку часу було доволі мало. Як зізналися самі студенти – трохи відволікав сам процес навчання, а також велика кількість інших заходів, що проходила в університеті в ці дні – ярмарок професій, день відкритих дверей, «КНУ-фест». На все про все було менше трьох тижнів. Репетирували студенти фактично кожного вільного дня.
Головну роль грав Денис. Хлопцю 19, він опановує навички одразу електротехніка, електроенергетика та електромеханіка. Про свою участь каже: «Це перший досвід мого очного виступу. Раніше я навіть не задумувався над таким, але коли з’явилася можливість – скористався нею. Спочатку було важко, але наші більш досвідчені студенти нам сильно допомогли із акторською майстерністю, із декораціями та сценарієм».
Завітав на свято своїх вихованців і ректор університету Микола Ступнік, який не стримує емоцій: «Сьогодні справжнє свято. Зранку – перша за роки ковіду та війни жива науково-технічна конференція. А після обіду – свято студентської весни, теж вперше за багато років. Вони, попри всі складнощі часу, попри тугу, в яку ми часто поринаємо, змогли все ж показати свої таланти. Змогли розкрити знакову, мейнстримну для молоді тему – не гаяти час. Це було щиро, було талановито. Я знімаю капелюха перед своїми студентами. Нам є багато чому у них повчитися. Ми їм завжди допомагали і будемо сприяти розквіту їх талантів».