На Львівщині криворізькі махінатори привласнили 6 мільйонів гривень, та не встигли насолодитися грошима – їх викрила поліція
У Львові правоохоронці викрили злочинну групу, учасники якої привласнили з рахунків постраждалих 6 млн гривень за допомогою фішингу. Організаторами виявились четверо мешканців Кривого Рогу, що залучили до злочинної схеми ще чотирьох чоловіків. Наразі вісьмох учасників угруповання затримали. Як повідомляють на офіційному сайті Національної поліції України, слідчі дії ще тривають.
Четверо мешканців Кривого Рогу переїхали на Львівщину та залучили ще чотирьох товаришів до реалізації свого нахабного плану. Жертв вони знаходили через соціальні мережі та месенджери. Шахраї під виглядом оформлення соціальних виплат від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій отримали через фішингові посилання доступ до рахунків понад 1500 осіб та привласнили їхні гроші.
Постраждалих вводив в оману інтерфейс шахрайських сайтів – він був подібним до офіційних урядових ресурсів і сайтів банківських установ. Коли люди переходили за посиланням, зловмисники отримували дані банківських карток громадян і входили до облікових записів онлайн-банкінгу. Шахраям залишалось лише замінити фінансові номери телефонів на підконтрольні і злочинна справа була зроблена. Грошима з рахунків потерпілих вони розраховувалися на автозаправках, а також знімали готівку. Загальна сума завданих ними збитків становить 6 млн грн.
Противоправну діяльність жадібних до чужих грошей чоловіків, зупинили співробітники управління протидії кіберзлочинам спільно зі слідчим відділом поліції у співпраці з працівниками служб безпеки Приватбанку.
Під час обшуків в оселях та в автівках зловмисників працівники поліції вилучили 40 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, банківські картки та SIM-карти, що використовувалися у протиправній діяльності.
Слідчі затримали чоловіків та повідомили їм про підозру у вчинені шахрайства, створені та участі у злочинній організації – ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255. Також трьом з них оголосили про підозру за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж – ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України.