Захоплююче та корисно: у Кривому Розі підростаюче покоління навчалося фінансовій грамотності на грі «Життєвий капітал»
4 травня у стінах Криворізького національного університету, на базі однієї із кафедр, для учнів шкіл міста проводили фінансову гру «Життєвий капітал». Провідна мета – в цікавій та захопливій формі пояснити дітям основи фінансової грамотності та привити фінансову культуру. Гра – справжній симулятор, номінований на премію ООН, який вчить розпоряджатися власними ресурсами. Проводять подібні ігри для молоді щочетверга в рамках міського проєкту «Прокачай свої SKILLS».
Фінансова грамотність та вміння розпоряджатися власними ресурсами – якості притаманні більшості успішних людей. Аби проявлялися вони якнайкраще, прививати такі навички варто з молодого віку. Саме тому, щочетверга на базі Криворізького національного університету для юного покоління влаштовують захопливу фінансову гру «Життєвий капітал».
Гра – справжнє українське ноу-хау у сфері розвитку фінансової грамотності. Цю технологію навчання у 2018 році було номіновано на премію ООН за досягнення у напрямі боротьби із бідністю. «Життєвий капітал» - імітаційна гра-симулятор. Вона дозволяє наочно відобразити відношення людини до грошей та повторює обмеження, що заважають в житті отримувати більше, зрозуміти фінансові помилки, що призводять до втрати капіталу. Для того, аби досягнути особистої фінансової свободи, гравці повинні навчитися сформувати та реалізувати власну тактику та стратегію, навчитися грамотно отримувати, використовувати та витрачати ресурси. Все, як в реальному житті.
4 травня проходила чергова гра. Її ведучою була Ірина Коваленко, амбасадорка з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а за сумісництвом – віце-президентка громадської організації «Діловий клуб «Партнер», яка реалізовує проєкт по створенню клубів фінансової грамотності в Україні. Географія цього проєкту з часом стала настільки великою, що вийшла за межі нашої країни. А до 164 створених в Україні клубів додався клуб у Відні. А крім того, розпочався процес їх відкриття в столиці Швейцарії – Женеві, а в Оттаві, столиці Канади, йдуть перемовини щодо цього.
Про свою справу жінка каже: «Фінансова грамотність – стала дуже модною та популярною темою. Але я би брала ширше, адже, власне, фінансова грамотність – це про початки, про розуміння. А от фінансова культура – це уже вміння застосовувати на практиці здобуті знання. Тому ми сьогодні більше будемо акцентувати увагу саме на фінансовій культурі. Адже вона нам усім необхідна для того, щоб ми жили в заможній державі та мали таких самих заможних людей, успішних громадян, які усвідомлюють свій капітал, знають, як його використати і для себе, і для суспільства».
Під час гри молодь могла дізнатися, як заробити кошти, аби забезпечити собі «фінансову подушку», як використати кредити з користю та багато чого іншого. Цього дня «Життєвий капітал» зібрав кілька десятків лідерів учнівського самоврядування різноманітних шкіл міста та просто зацікавлених у темі школярів.
Проводять ігри в рамках міського проєкту «Прокачай свої SKILLS», реалізованого за ініціативи міського Департаменту освіти та науки за підтримки Ради оборони міста. Спрямований він на розвиток навичок молодого покоління криворіжців та проходить з 20 квітня по 12 травня. Перед його початком, молоді запропонували обрати теми, які їх цікавлять. Серед обраних шести була і «Фінансова грамотність».
Завітала на гру і очільниця департаменту Тетяна Кріпак, яка розповіла про проєкт: «Було дуже приємно, що, коли ми оголосили онлайн-запис і вибір курсів, то вони почали користуватися великим попитом. Ми навіть вимушені були завчасно припинити реєстрацію, оскільки набрали максимальну кількість дітей. Виявилось, що одна із найцікавіших для дітей тем – це фінансова грамотність. Вони розуміють, що через деякий час уже стануть дорослими, і їм це знадобиться уже в дорослому житті, при прокладанні своєї життєвої лінії, при розбудові, можливо, своїх приватних підприємств».
Проходить гра у спеціально обладнаній аудиторії кафедри обліку оподаткування, публічного управління та адміністрування КНУ. Ректор закладу Микола Ступнік каже: «Будь який візит школярів та взагалі гостей до університету – це свято для нашого колективу. Але коли це поєднується із такою плідною роботою – це дуже надихає нас на те, щоб працювати разом з молоддю далі. Я вдячний колективу кафедри, дуже вдячний школярам, які на постійній основі приходять сюди здобувати нові знання».