У День людини із синдромом Дауна у Кривому Розі організували круглий стіл
21 березня у Кривому Розі відбулося перше від початку повномасштабної війни засідання круглого столу, присвяченого проблемам особливих людей загалом і дітей зокрема. Із такою ініціативою виступили батьки малечі з особливими діагнозами та представники громадських організацій, що опікуються дітьми із синдромом Дауна, розладами аутистичного спектра тощо. Їх у цьому прагненні підтримала й влада міста. Крім цього, вирішували проблеми дітей з інвалідністю та не тільки – це містяни, які страждають від аутизму, ДЦП, цукрового діабету, онкозахворювань та інших хвороб.
21 березня до Всесвітнього дня людини із синдромом Дауна у Кривому Розі провели засідання круглого столу та розглянули проблеми особливих людей загалом і дітей зокрема. Дискусія торкнулася багатьох проблем, з якими найчастіше стикаються діти з інвалідністю та їхні родини.
«Дуже хочеться, щоби круглий стіл був тим першим кроком, цеглинкою в побудові інклюзивного суспільства, щоб людей з синдромом Дауна не сприймали, як хворих, не сприймали через діагноз. Ми маємо розуміти, що всі ми різні, але рівні», - зазначила Наталя Мельничук, голова ГО «Сонячні діти Криворіжжя».
Наразі батьків непокоїть як сьогодення, так і майбутнє їхніх особливих дітей, у тому числі питання здобуття освіти, працевлаштування. Більшість малечі потребує постійної реабілітації, медикаментозної підтримки та інших лікувальних процедур. Для вирішення цього питання незадовго до початку війни на сесії міськради у лютому 2022 підіймали питання виділення коштів для створення спеціального центру. Втім вторгнення росії тимчасово поставило хрест на цих планах. Але, недивлячись на це, ще на початку вторгнення Рада оборони міста організувало евакуацію особливих дітей до інших країн.
«Я вважаю, що це дуже важлива зустріч, тому що ми всі знаємо, що ми останній рік займалися війною. Ми всі були повністю поглинуті в ті питання, які потребують від нас все для того, щоби врятувати наше місто, для того, щоби врятувати нашу країну і перемогти. Але ми не маємо права забувати про дітей з інвалідністю. Вони потребують якомога більше уваги, вони потребують допомоги», - зазначив радник голови Ради оборони Кривого Рогу Олександр Пискун.
На засіданні були присутні представники профільних департаментів - охорони здоров’я, освіти, молоді та спорту, соціальної політики, депутати міської ради, які вступили у діалог із батьками. Влада міста робить усе можливе, аби покращити принаймні соціально-побутові умови особливих дітей та їхніх родин. Попри війну у Кривому Розі не скоротили жодної матеріальної виплати з міського бюджету сім’ям, що виховують дітей із інвалідністю та потребують особливої уваги та турботи.
«Жодне місто в Україні не виплачує такі матеріальні допомоги, як наша міська рада. Депутатський корпус і я особисто голосували, наприклад, у цьому році з 10 000 збільшити на 20 000 - матеріальну виплату тим родинам, в яких дітки потребують підгузків. Також по 10 000 родинам на соціально-побутові проблеми, також діткам з цукровим діабетом - по 11 000, на лікувальні заходи», - сказала депутатка Криворізької міської ради та заступниця голови Ради оборони міста Вікторія Третяк.
Зрештою учасники зустрічі накреслили дорожню карту та домовилися про подальші засідання у цьому форматі, аби полегшити інтеграцію в суспільство дітей з інвалідністю та тих, що мають тяжкі захворювання.