Сталеві криївки для воїнів від криворізьких підприємств Метінвесту
Для надійного захисту українських військових, що воюють на передовій, у цехах криворізьких підприємств Групи Метінвест зібрали 123 міцні металеві укриття. Виробництво підземних мінібункерів проводилося у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.
Техніку виготовлення металевих укриттів криворіжці перейняли у металургів Запоріжжя. Ті першими почали збирати їх за знайденими у архівах й вдосконаленими кресленнями. За основний матеріал обрали хвилясту сталь власного виробництва. У мирні часи вона застосовувалася при зведенні склепінчастих конструкцій, водостоків автодоріг та залізниць. З приходом у країну великої війни такі властивості хвилястої сталі, як жорсткість і міцність, стали у нагоді при виготовленні мобільних бункерів для військових.
Працівники криворізьких бригад, які займаються виготовленням укриттів пригадують, що спершу кожну дію та етап ретельно звіряли з кресленнями. Тепер вже досконально знають процес збірки сталевих бункерів, тому роблять їх набагато швидше. Спочатку фахівці зварюють міцні діафрагми, а на них кріплять зігнуті на вальцях сталеві листи, аби утворити та з’єднати шість кілець. Роблять вхідні двері та аварійний вихід. Всередині встановлюють шість спальних місць, буржуйку, та дерев’яну підлогу. Укриття фарбують та передають на склад.
Оскільки сталеві криївки добре зарекомендували себе в найгарячіших точках фронту, військові забирають їх одразу після виготовлення. Вантажать модулі і вдень, і вночі, а потім везуть ближче до лінії зіткнення. За технологією, сталеві бункери заглиблюють у землю не менше, ніж на півтора метри, зверху вкладають дерев’яні бруси і засипають землею. За такої умови наші захисники в укриттях можуть почуватися у безпеці і мати змогу перепочити, навіть під час артобстрілів.
Загалом на криворізьких промислових майданчиках компанії Метінвест натепер зібрали 123 сталевих бункери. Над їх виготовленням бригади працювали цілодобо. Під час вимкнення світла виконували слюсарні роботи при світлі ліхтарів. Працівники криворізьких підприємств виконують цю роботу додатково до основної, адже прагнуть максимально допомогти захисникам на фронті перемогти у війні. А ще сподіваються, що надійні укриття зможуть захистити також їхніх колег, які в цей час боронять Україну.