Залишилося два-три тижні: МОЗ прогнозує швидке завершення зимової хвилі коронавірусу
Наприкінці лютого в Україні більш ніж на третину виросла кількість захворювань на COVID-19, а областями почав поширюватися його новий різновид – «Кракен». Проте такий спалах – очікуваний, завершитися він має в перші два тижні березня, а до кінця місяця статистика захворювань значно знизиться. Про це в коментарі для медіаплатформи Укрінформ заявив заступник міністра охорони здоров'я Сергій Кузін.
Минулий тиждень, з 17 по 23 лютого, в Україні нагадав про себе коронавірус: кількість захворілих почала стрімко зростати, більш ніж на третину порівняно із попереднім тижнем (до 9,8 тис.), а в шести областях підтвердили циркуляцію нового штаму хвороби Omicron XBB.1.5, більш відомого як «Кракен». Активізувався коронавірус і у нашому регіоні, де всього лише за минулий тиждень кількість інфікованих склала 593. Безпосередньо у Кривому Розі лікується від недуги 389 громадян, 89 з яких – у лікарні. Фіксується також зростання захворюваності на звичайний грип.
Проте, панікувати не потрібно. Такий спалах захворюваності на ГРВІ та коронавірус наприкінці зими очікуваний та прогнозований. Уже до середини березня ситуація покращиться а до кінця місяця піде на спад. Про це заявляє заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
Посадовець каже: «Перший-другий тиждень березня це буде завершення зимової хвилі коронавірусної інфекції. Прогностично показники по захворюваності в кінці березня мають бути на доволі низькому рівні. Ми не очікуємо миттєвого підвищення навіть на фоні появи «Кракену», через який зростання відбувається, але воно незначне в межах країни».
Тим не менш, не варто бути легковажним до свого здоров’я. Загроза коронавірусу реальна за будь-яких умов і лише вакцинація дозволяє уникнути хвороби, або ж легко її перенести. Сьогодні в Україні доступно більше 8 мільйонів доз вакцин проти COVID-19, серед яких навіть дитячі. Усі щеплення абсолютно безкоштовні, щоб їх отримати достатньо лише проконсультуватися із своїм сімейним лікарем та навідатися до відповідного пункту.