Більше 85 тисяч мешканців Дніпропетровщини хворіють на рак: як попередити або вчасно виявити онкологічне захворювання?
4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з раком. Щороку у Дніпропетровській області фіксують 10-12 тисяч випадків нових онкологічних захворювань. Згідно статистичних даних 60% із 85 тисяч зареєстрованих нині в нашій області хворих живуть з діагнозом 5 та більше років. Про це у ході брифінгу повідомили в Дніпропетровській ОДА.
На Дніпропетровщині щорічно реєструється 10-12 тисяч первинних онкологічних хворих. Рак починають виявляти у віці 30-34 років, але найчастіше ним хворіють чоловіки вікової категорії 65-70 років та жінки у віці 60-75 років. У чоловіків найчастіше діагностують рак легень. На другому місці – онкозахворювання передміхурової залози, рак кишківника, шкіри та шлунку – на третьому. У жінок ракові клітини здебільшого уражають молочну залозу.
«Слід зауважити, що злоякісні утворення виникають не за один день, не за один місяць і навіть не за один рік. Кожному такому утворенню передують передпухлинні захворювання. Їх потрібно завчасно виявити та ліквідувати для того, щоб попередити виникнення паталогій. У нашій країні є система медичних гарантій, яка забезпечує громадянам можливість безкоштовного обстеження на ті патології, які найчастіше зустрічаються», – зазначила заступниця гендиректора Дніпровського обласного клінічного онкологічного диспансеру Галина Донченко.
Аби пройти обстеження слід звернутися до свого сімейного лікаря та отримати електронне направлення до одного із відповідних медичних закладів. Таких у Дніпропетровській області – 73: 57 державних та 16 приватних. Якщо обстеження виявить передпухлину або пухлину, держава гарантує доступність лікування. Для кожного хворого воно визначається індивідуально, для цього в регіоні: 10 лікувальних закладів надають послуги із хіміотерапії, 6 – послуги онко-гінекологічного лікування та три заклади проводять променеву терапію. Представлений також весь спектр послуг для реабілітації онкологічних хворих.
Всього на початок 2023 року в області зареєстровано більше 85 тисяч людей із онкологією. 60% із них живуть з хворобою 5 та більше років. Раніше цей показник був меншим. Своєчасна діагностика та виявлення злоякісних пухлин – це запорука того, що лікування буде успішним, а ризик втрати працездатності чи виникнення ускладнень мінімальним.