Кінний спорт, гребля на каное та два літаки: криворізький письменник Олександр Степаненко презентував нову книгу, що відкриває забуті сторінки історії спортивних досягнень КНУ
4 жовтня минулого року Криворізький національний університет відзначив свій столітній ювілей. Через війну заходи, які раніше планувалися до дати, розтягнулися у часі. 3 лютого у стінах університету відбулась урочиста презентація книги, присвяченої спортивному століттю закладу, за авторством Олександра Степаненка. Книга знову відкриває уже забуті спортивні досягнення та історію особистостей з числа тих, кто навчався чи викладав у виші. Більше 90% ілюстрацій – ексклюзивні. Тираж книги склав 100 екземплярів. Вони будуть розіслані по бібліотекам Кривого Рогу, де із зібранням зможуть ознайомитися усі охочі.
![Кінний спорт, гребля на каное та два літаки: криворізький письменник Олександр Степаненко презентував нову книгу, що відкриває забуті сторінки історії спортивних досягнень КНУ](/images/16x9/photo_2023-02-03_13-28-31.jpg)
Книга присвячена століттю спорту Криворізького національного університету, колишнього гірничо-рудного інститут. Роботу над «Спортивним століттям КГРІ: досягнення та особистості» автор почав ще в 2021 році. Письменник Олександр Степаненко в колишньому також був професійним спортсменом, займався фехтуванням. Презентацію книгу собі уявляв трішки інакше: «Війна нам все зіпсувала, проте ми цю книгу все ж доробили. Сьогодні ми її представляємо міським бібліотекам та небайдужим криворіжцям. Сподвиг мене обрати таку тему мій земляк, Олег Миколайович Сінчук, як і я колишній спортсмен, футболіст. Він мені сказав, що про спорт сьогодні дуже мало говорять, а книг про спортивні досягнення, навіть Кривого Рогу, взагалі не пригадати, не кажучи уже про окремий університет».
Працював письменник над книгою близько двох років, провівши два місяці в читальній залі бібліотеки, гортаючи обшивки спортивних газет. З подивом та захопленням розповідає про уже забуту, але від того ще більш неймовірну спортивну історію закладу. Так, у одному лише 1960 році, з інституту було більше 40 майстрів спорту. Кількість різноманітних видів спорту, яким займалися тоді студенти та працівники закладу просто не злічити. Серед них траплялися і доволі екзотичні, як-то: гребля на байдарках, кінний та навіть планерний спорт. Більше 90% ілюстрацій, які використовуються у книзі, раніше ніколи не бачила широка публіка.
Тираж книги склав всього 100 екземлярів. Вони будуть передані до усіх бібліотек міста, де з ними зможуть ознайомитися усі охочі. Окрім представників бібліотек, на презентацію завітав чи не весь літературний бомонд Кривого Рогу. Автор каже, що у нього уже є проекти подальших робіт з історії міста, але про що саме писатиме - поки тримає у таємниці.
![](/img/2023-02/03/1675427605-photo_2023-02-03_13-28-41.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427613-photo_2023-02-03_13-28-46.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427619-photo_2023-02-03_13-28-48.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427625-photo_2023-02-03_13-28-51.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427633-photo_2023-02-03_13-28-54.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427639-photo_2023-02-03_13-28-59.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427645-photo_2023-02-03_13-29-03.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427652-photo_2023-02-03_13-29-06.jpg)
![](/img/2023-02/03/1675427660-photo_2023-02-03_13-29-09.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)