Тисяча картин та ліжко: для вимушених переселенців, які знайшли прихисток у Кривому Розі, влаштували екскурсію в картинній галереї
Внутрішньо переміщеним особам в нашому місті приділяють особливу увагу, адже вони зазнали багато жахіть через рашистів. Зокрема, нещодавно для нових криворіжців провели екскурсію в міські галереї, що налічує близько тисячу картин. Ініціатором морального піднесення переселенців став «АрселорМіттал Кривий Ріг». Інформацію про відвідування експозиції опублікували на сайті підприємства.
Нещодавно для мешканців Херсонської, Луганської, Харківської та інших регіонів держави, котрі зараз проживають в Кривому Розі через російсько-українську війну, влаштували екскурсію в картинній галереї. Там нові криворіжці мали змогу переглянути різні витвори мистецтва й відволіктись від усіх жахіть війни. Відвідання виставки відбулось в межах волонтерського проєкту «Разом» від «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також завдяки співпраці «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» та адміністрації галереї ArtCraftOil.
«З переселенцями ми працюємо за багатьма напрямками, а зараз ще й долучаємо їх до культурного життя нашого міста, показуємо його красу та різноманітність, розбиваємо стереотипи про те, що тут самі лише труби та сірість. Мистецтво допомагає людям хоча б трохи відволіктися від сьогодення, а також надає життєвих сил та наснаги для кращого майбутнього», – зауважила фахівець департаменту із соціального розвитку «АрселорМіттал Кривий Ріг» Марія Головань.
На думку начальниці відділу розвитку туризму «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» Ганни Літвінчук, митецька душа й бачення прекрасного є в кожного з нас, тому ця експозиція мала надихнути людей також і на власну творчість. Це є певним варіантом духовної підтримки для тих людей, котрі пережили багато трагічних подій.
Загалом, виставка знаходиться у стінах історичної будівлі Довгинцівського району, де раніше була одна із найстаріших шкіл міста. Наразі в кімнатах галереї представлені витвори мистецтва українських художників. Переглянути можна загалом майже тисячу полотен.
«Також у нас проходять літературні вечори, бранчі, зустрічі з цікавими людьми, відбуваються фото та відео зйомки, інші заходи. Бачили в одній із кімнат велике ліжко? Багато людей запитують, навіщо воно тут. Це справжнісінький реквізит для лекції «Хіба це мистецтво?» київського художника-концептуаліста Євгена Барабана», – розповідає директорка картинної галереї ArtCraftOil Марина Кравченко.
Також жінка розповіла, що раніше тут було багато ліжок, адже на початку війни картинну галерею тимчасово перевлаштували для прихистку переселенців. Людям влаштували всі необхідні умови й постійно допомагали продуктами, одягом, іншими необхідними речами. Родини переселенців жили тут понад три місяці.
Серед ВПО, які співпрацювали з галереєю, були і родини художників. Прикладом є дворічний Семен Ісаєв, який вже самостійно створює картини у стилі абстракційного живопису. Роботи малечі можна побачити в одному з залів на виставці в «Дитячій» – ця кімната наповнена речами й іграшками, але порожня, що символізує втрачене дитинство. Також є експозиція «Порожнеча», де розташовані полотна, на яких нічого немає. Це символізує сьогоднішній внутрішній стан спустошеності українців.
Експозиція користується популярністю серед відвідувачів, сподобались витвори мистецтва й запрошеним переселенцям.
«Я ніколи не думав, що роздивлятися картини, ходити художньою галереєю, то так приємно! Дякую організаторам за цю можливість відволіктися від життєвих проблем. До речі, про «АрселорМіттал Кривий Ріг» (колишню «Криворіжсталь») я багато чув від своїх українських колег-водіїв. Вони казали, що то дуже велике підприємство. Хочеться його на власні очі побачити. От би ще на екскурсію туди!», – розповів мешканець Херсонщини Олександр Сапсай.