У Кривому Розі поновили прийом заявок на фінансову допомогу від ООН для вимушених переселенців
Розв’язана росією повномасштабна віна проти України змусила покинути свої домівки мільйони українців. Багато із них в новому для себе місці опинилися в скрутному фінансовому становищі. Для підтримки таких вимушених переселенців, агентство ООН у справах біженців надає фінансову допомогу у розмірі 2220 грн на місяць. Прийом заявок на її отримання у Кривому Розі поновили з 9 січня, однак оформити її зможуть не всі переселенці.
Реалізується проєкт виплати фінансової допомоги від Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ОНН) у партнерстві із благодійним фондом «Право на захист». У Кривому Розі заяви на фінансову допомогу уже реєстрували з середини жовтня до кінця минулого року. Зі слів працівників криворізької команди проєкту, на допомогу тоді зареєструвались близько 7 000 нових криворіжців. Спеціально для тих, хто не встиг оформити заяву у минулому році, проєкт поновив прийом документів з 9 січня.
Отримати фінансову виплату можуть не всі. Для цього необхідно відповідати ряду критеріїв: «Люди які можуть претендувати на фінансову допомогу від УВКБ ООН – це внутрішньо переміщенні особи, ВПО, які уже повернулись на своє місце проживання, а також люди, які постраждали від війни. Вони мають підпадати під певні критерії вразливості, тобто реєструються люди, які мають якісь, можливо, медичні показання, якісь хронічні хвороби. Це можуть бути одинокі батьки, люди які, можливо, мають інвалідність або люди похилого віку, старше 55 років, які потребують соціального і фінансового захисту. Один з найважливіших критеріїв – дохід людей, які претендують на допомогу, має не перевищувати 5 400 грн на одну особу на місяць. Також реєструють тільки тих переселенців, які до цього ще не отримували міжнародну допомогу, тому що вона в принципі може отримуватися лише один раз», - пояснив Роман Гаман, тімлід криворізької команди БФ «Право на захист».
Розмір фінансової допомоги складає 2220 гривень на місяць. Для людей, які реєструвались в минулому році, період виплат допомоги складав шсть місяців. За словами представників проєкту, у зв’язку з тим, що у ООН закінчився календарний та, відповідно, фінансовий рік, а кошторис витрат на 2023 рік лише розробляється, то наразі триває обговорення, який термін отримуватимуть допомогу переселенці, які зареєструвались з 9 січня. Наразі представники проєкту готові гарантувати, що виплати будуть нараховані за, як мінімум, три місяці. А щодо остаточного терміну повідомить пізніше.
З початку прийому заявок у новому році встигли зареєструватись на виплату допомоги уже близько 50 людей. Географія їх різноманітна, але, в основному, це вимушені переселенці з Херсонської, Луганської та Донецької областей.
Розміщений центр прийому заяв за адресою проспект Миру, 28 (за зупинкою «1-а міська лікарня»). Для консультацій можна звертатися за телефоном (068) 473-96-19.