Сигнал повітряної тривоги по всій Україні за 2022 рік вмикали майже 15 тисяч разів: список регіонів-рекордсменів
Минулий рік, через повномасштабне вторгнення, сильно змінив життя українців та приніс багато нових, пов’язаних з війною речей, до яких нам довелось звикати. Однією з них став сигнал повітряної тривоги, який довелося чути кожному без виключення українцю. За даними сервісу «Alerts.in.ua», найдовше тривога тривала на Луганщині – під загрозою з повітря область перебувала за рік більше 275 днів. Найспокійніше прийшлось Закарпаттю – за рік сумарна тривалість повітряних тривог там склала всього 10 днів.
В нашій області за минулий рік повітряну тривогу оголошували 1190 разів. В середньому, землякам доводилось перебувати в укриттях близько 45 хвилин. Сумарно загроза ракетного удару по Дніпропетровщині за 2022 рік зберігалась більше 38 днів.
Абсолютним лідером з тривалості повітряних тривог є Луганська область. Сигнал небезпеки там майже ніколи не вимикався. Тривога триває там і нині, і, з початку війни – вона лише друга. Її увімнули навесні та вже не відміняли. Якщо не рахувати місяці перед вторгненням – то за минулий рік «не тривожними» були лише 36 днів. Решту 275 – луганчанам довелось жити з повітряною тривогою.
Випадок Луганщини багато в чому особливий тим, що майже вся область знаходиться під окупацією, а бойові дії тривають неподалік від адміністративних кордонів. Це дозволяє ворогу активно застосовувати тактичну авіацію, що й створює повітряну загрозу для жителів. Друге місце після Луганської за тривалістю тривог посіла Харківська область. Середня тривалість повітряної тривоги за рік склала всього 50 хвилин. Проте, вмикалась вона майже 1560 разів. Загальна тривалістю склала 55 днів.
Не обійшли стороною ворожі ракети та дрони і столицю. Над Києвом тривога вмикалась 638 разів. В середньому – по годині. Провести в укриттях киянам довелось більше 27 днів та 10 годин.
Оголошувалась тривога також і в Криму, який окупанти наївно вважали на початку війни «недоторканим». За минулий рік наші Збройні Сили «вмикали» тривогу над тимчасово окупованим півостровом шість разів, в середньому на 3,5 дні. Загалом, з початку вторгнення Крим провів під повітряною тривогою 22 дні.
Найменше росіяни турбували жителів найвіддаленішої від росії області – Закарпатської. Хоча в середньому тривога для жителів цього регіону тривала більше години, проте, за рік її лише 203 рази. Під загрозою з неба закарпатці в минулому році провели загалом трішки більше 10 днів.