З початку війни в Україні зруйновані 340 штучних споруд на автошляхах й понад 2600 будівель закладів освіти
Російські військові майже щодня атакують території нашої країни, вбиваючи людей та руйнуючи інфраструктуру. Зокрема, з 24 лютого через дії рашистів пошкоджені 25 тисяч кілометрів доріг та більше 2 600 навчальних закладів. Про це наголосили в пресцентрі «Укрінформ» перший заступник голови «Укравтодору» і перший заступник очільника МОН.
За часів збройної агресії рф в нашій державі з’явилось багато пошкодженої чи зруйнованої інфраструктури, починаючи з житлових будинків і завершуючи АЕС. Безпосередньо, за інформацією першого заступника голови «Укравтодору», найбільш пошкоджена дорожня галузь в понад 15 регіонах держави, що знаходяться біля лінії фронту. Наразі зруйновані 25 тисяч кілометрів доріг, також дев’ять тисяч кілометрів ‒ це автошляхи державного значення. Пошкоджені 340 штучних споруд, 150 з них знаходяться на дорогах державного значення.
Крім того, Андрій Івко наголосив, що від наслідків війни вже розчистили більше 2 155 кілометрів доріг. Також проводяться роботи з відновлення на мостах, зокрема 40 штучних споруд в роботі, збудували ще 78 тимчасових переправ.
«Хочу конкретизувати деякі області, в яких ми безпосередньо працюємо. Це Харківська область: розчищено 612 кілометри доріг та 17 тимчасових переправ, ще на чотирьох працюємо. Херсонська область: 255 кілометрів розчищено і чотири тимчасові мости збудовано. Миколаївська область: 700 кілометрів розчищено, чотири тимчасові мости змонтовані. Донецька область: розчистили 50 кілометрів, на двох тимчасових мостах працюємо. Перший пріоритет зараз ‒ це дорога до Бахмуту, відновлюємо цю дорогу», – додав Андрій Івко.
Поміж тим, рашисти завдали шкоди й сфері освіти. Як наголосив перший заступник міністра освіти і науки України, наразі пошкоджені понад 2 600 будівель навчальних закладів, зруйновані повністю ‒ 406 будівель. На підконтрольній українському уряду території функціонує 12 903 школи.
«Лише в режимі онлайн у нас працює 4967 шкіл, а у змішаному та традиційному форматі, тобто офлайн, 8205 шкіл», – вказав Андрій Вітренко.