Медики Дніпропетровщини успішно провели операцію з усунення фантомних болей
Попри збройну агресію рф у нашій державі продовжують надавати якісні медичні послуги, проводити складні операції та реалізовувати зарубіжну практику. Нещодавно, фахівці Регіонального медичного центру родинного здоров’я вперше в Україні провели операцію з усунення фантомних болей. Таку методику широко застосовують медики з Бостону.
![Медики Дніпропетровщини успішно провели операцію з усунення фантомних болей](/images/16x9/00005.jpg)
«Операція проходила повністю під наглядом американських колег. За допомогою спеціальних пристроїв, вони бачили те, що і наші спеціалісти у ході хірургічного втручання. По суті лікування фантомного болю в ампутованих кінцівках за цією методикою полягає у виявленні відновленого нервового волокна у культі та своєрідному «пеленанні» його м’язовою тканиною», – відмітив генеральний директор Регіонального медичного центру родинного здоров’я Олексій Власов.
Результатом такої співпраці з американськими медиками стало утворення мультидисциплінарної команди лікарів. Мова йде про ортопедів та нейрохірургів, що працюватимуть на базі Регіонального медичного центру родинного здоров’я.
«За статистикою, від 60 до 80% людей, що втратили кінцівки, стикаються з проблемою фантомних болей. Це болі, що виникають з ділянки тіла, що вже є відсутньою. Як правило, лікування фантомних болей за допомогою традиційної терапії (знеболювальні, нейропсихологічний метод) не приносить довгострокового ефекту. Відпрацьована нами методика дозволяє позбавити пацієнта болей та повернути його до нормального життя», – прокоментував завідувач відділення нейрохірургії та неврології медзакладу Володимир Агафонов.
Зазначимо, фантомні болі можуть з’явитися у будь-який проміжок часу – через тиждень, місяць і навіть рік. Вони можуть проявлятися у вигляді печіння, судоми, поколювання. Прикладом є 47-річний Сергій Васильченко, який живе з такими симптомами вже 22 роки. Пацієнту нещодавно зробили операцію.
«В результаті нещасного випадку я залишився без правої руки та ноги. Намагався терпіти, але це дуже сильні болі. Нічого не допомагало. Зараз після операції я в руці вже півтора тижня не відчуваю жодних болей. Ногу прооперували зовсім недавно, але також тих болей вже немає», – сказав Сергій Васильченко.
Проведення таких операції вкрай необхідними є і зараз, під час широкомасштабного вторгнення окупантів й героїчного протистояння українців.
«Враховуючи військову агресію, кількість ампутацій як серед військових, так і серед мирного населення, викликаних пораненнями, зросла в рази. Понад половина поранених з них має серйозні поранення кінцівок і значна кількість потребує протезування, що вказує на актуальність проблеми на сьогодні», – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олексій Григорук.
![](/img/2022-12/22/1671702035-!00002.jpg)
![](/img/2022-12/22/1671702071-!DOR04087.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)