В Україні пропонують заборонити встановлення на автівки додаткових вихлопних систем, що створюють гучний звук під час їзди, – петиція
15 грудня на сайті електронних петицій зареєстрували прохання жительки України щодо офіційної заборони створення додаткових шумів, котрі негативно впливають на здоров’я людини. Мова йде про встановлення на транспортні засоби вихлопних систем. Нові зміни також пропонують впровадити в правила дорожнього руху та КУпАП. Петицію зареєстрували на сайті інтернет-представництва Президента України.
Авторкою прохання є Владислава Помозанова. Вона вважає, що однією з найголовніших проблем, через які хворіють громадяни, є шумове забруднення. Саме воно негативно впливає на здоров’я та психічний стан людей – з’являються роздратування, психічна неврівноваженість, безсоння та серцево-судинні захворювання. У деяких містах норма по шуму перевищується цілодобово. Також жінка приводить як приклад дослідження, відповідно до яких саме акустичне забруднення міського середовища є одним з найвірогідніших чинників, що призводять до зростання гіпертонічної хвороби та інфаркту міокарда.
Крім того, значна кількість шуму йде від різноманітних транспортних засобів. Деякі водії навмисно погіршують ситуацію, встановлюючи на автівки додаткові пристрої, що підсилюють шум з глушників. Метою для таких керманичів здебільшого є можливість похизуватися або чи отримати власне задоволення без суттєвої потреби. Саме тому жінка закликає заборонити використання таких систем. Тим більше, що під час війни звуки таких підсилювачів можуть провокувати додаткову тривожність, бо вони іноді схожі на постріли.
«Пропонуємо внести зміни до нормативних документів, зокрема Правил дорожнього руху та Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо заборони встановлення на вихлопні системи автомобілів пристроїв, що створюють додатковий шум, а також ввести відповідне покарання за такі дії», – зазначається у проханні.
Задля розгляду петиції Президентом необхідно зібрати 25000 підписів. Підтримати ініціативу можна протягом 90 днів за посиланням.
Нагадаємо, в Україні пропонують створити застосунок, що сповіщатиме про повітряну тривогу незалежно від наявності зв’язку.