У Литві відбулась прем’єра вистави «Земля» за мотивами повісті Ольги Кобилянської, режисером якої є криворіжець Іван Уривський
10 грудня на великій сцені Національного Каунаського драматичного театру виступав відомий колектив франківців, котрі представили литовським глядачам виставу «Земля». Інсценізацією повісті Ольги Кобилянської займався відомий режисер-постановник з Кривого Рогу Іван Уривський. Така інформація стала відома із соцмереж.
![У Литві відбулась прем’єра вистави «Земля» за мотивами повісті Ольги Кобилянської, режисером якої є криворіжець Іван Уривський](/images/16x9/photo_2022-12-11_13-07-55_2.jpg)
10 грудня литовському глядачу продемонстрували нову виставу «Земля» за мотивами повісті української письменниці Ольги Кобилянської. Прем’єра відбулась на великій сцені Національного Каунаського драматичного театру, а представив її відомий колектив театру імені Івана Франка. Вистава «Земля» розповідає сімейну історію, де є кохання та зрада, війна та смерть, проблеми стосунків між батьками та дітьми, а також інші вічні людські теми.
«Земля годує людину, підтримує життя, дає дім, визначає місце героїв у громаді, їх сприйняття світу. Земля диктує людині свою волю, карає і виховує, вона — сила, що руйнує. Українська земля – це територія, де вбивають і сьогодні. Земля – головний герой, який визначає долі кожного. «Кругом нас — якась безодня, що її вирила доля, але тут, у наших серцях, вона найглибша» (Ольга Кобилянська)», ‒ йдеться у дописі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
Інсценізацією класики української літератури займався відомий режисер-постановник Іван Уривський, який родом з Кривого Рогу. Митець з 2020 року є заслуженим артистом України та режисером-постановником Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. За свою кар’єру встиг втілити 15 постановок на 7 сценічних майданчиках 3 театральних міст України. Художником-постановником вистави став Петро Богомазов, а художницею по костюмах ‒ Тетяна Овсійчук.
Насолодитись сучасною інтерпретацією повісті відомої української письменниці литовські глядачі можуть й сьогодні, 11 грудня.
«Чуйний до кожної хвилини, кожного слова і звуку, багатогранного сенсу землі. У творі – велике бажання творців представити до болю близьку нам літературу та нагадати, чим є земля для людини», ‒ зазначається у дописі Національного Каунаського драматичного театру.
![](/img/2022-12/11/1670759253-photo_2022-12-11_13-07-56.jpg)
![](/img/2022-12/11/1670759246-photo_2022-12-11_13-07-56 (2).jpg)
![](/img/2022-12/11/1670759239-photo_2022-12-11_13-07-55.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)