В одному з університетів Кривого Рогу працює аудиторія «Слава Переможцям», присвячена подіям Революції Гідності та АТО
У нашому місті працює спеціальна аудиторія, яку присвятили подіям Революції Гідності. Вона знаходиться в стінах Криворізького державного педагогічного університету. Переважно експозиція складається зі світлин. Доповнити аудиторію чи створити нову планують і по завершенню широкомасштабного вторгнення, висвітливши там події війни.
Викладачі історичного факультету КДПУ кілька років тому створили аудиторію «Слава Переможцям». Там на інформаційних стендах висвітлюють події 2013 року - Революції Гідності й часи проведення АТО та ООС. Ідею облаштування експозиції втілили в життя у 2019 році, зібравши самостійно зроблені знімки подій «криворізького майдану». Мова йде про ходу сотні студентів 29 листопада 2013 року, які воліли відстояти свою громадську позицію про Євроінтеграцію.
«Ідея створення аудиторії з'явилась ще у далекому 2014 році з моменту початку агресії російської федерації. Однак її наповнення було більш детально здійснено вже у 2015-2016 роках, коли наші хлопці пішли захищати свою Батьківщину. Взагалі, над цією ідеєю створити таку пам'ятну аудиторію, ми працювали впродовж 2017 році, а у 2019 році аудиторія з'явилась. Саме тут ми намагаємося зберігати пам'ять про наших випускників і студентів, які і сьогодні теж захищають нашу Батьківщину», – відмітила завідувачка кафедри історії Криворізького державного педагогічного університету Наталя Печеніна.
Загалом в аудиторії розміщені чотири стенди з фотографіями, що висвітлюють безпосередньо події майдану та фотографії викладачів та студентів, які загинули в АТО, захищаючи нашу країну.
«На стендах якраз і є початок, наш фах історії. Ми намагаємося в усіх видах цю інформацію акумулювати і зберігати. Аудиторія буде розвиватись, поповнюватися і буде жити. Для того, щоб спілкування відбувалось й надалі між поколінням, тим паче студенти хочуть знати більше, занурюються у цю інформацію», – розповіла доцентка кафедри історії КДПУ Тетяна Мак.
«Композиція ретельно підбиралася. З початку нового етапу, з лютого 2022 року, теж були специфічні оновлення. Справа в тому, що один з випускників факультету передав в експозицію свій бронежилет, вже не будучи військовим. Навесні хлопцям треба було допомагати, тому взяли з експозиції бронежилет, і він одразу пішов у нашу ТрО. Хотілося б зазначити, що ця аудиторія – це розуміння того, що відбувалося і що відбувається зараз. І тут питання не про самі речі, а про те, що з ними відбувалось», – наголосив доцент кафедри історії Андрій Тарасов.
Крім того, працівники університету планують згадати й про події широкомасштабного вторгнення. На меті мають доповнити вже існуючу аудиторію новими знімками чи відкрити нову, але вже після нашої Перемоги.