У Кривому Розі запалили свічки пам’яті за загиблими під час Голодоморів
26 листопада у Центрально-Міському районі мешканці міста вшанували пам’ять українців, що померли від голоду. Криворіжці схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання, а також запалили свічки, які символізують скорботу за тими, хто не пережив голод.
Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів. Цьогоріч пам'ятна дата припала на 26 листопада. Загалом українці у минулому столітті пережили три голодомори: у 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 роках. Найстрашнішим був 1932-1933 років – саме його визнали геноцидом українського народу, що проводив сталінський режим.
Кривий Ріг теж згадав про українців, яких забрала голодна смерть. Містяни вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих, а також поклали квіти до пам'ятника жертвам Голодомору і політичних репресій, що у сквері Центрально-Міського району. Криворіжці також запалили свічки у пам’ять про загиблих співвітчизників під час меморіальної акції «Запали свічку пам’яті», яка символізує скорботу за тими, хто не пережив голодомор.
Прийшла покласти квіти до пам’ятника жертвам Голодоморів і Світлана, в якої батьки, будучи малими дітьми пережили два Голодомори. Жінка зазначає, що вона знає живі історії того, як люди жили в часи страшного геноциду українського народу. Одна з тих є про те, що в селі, де жила її мати, жінка задушила хлопчика, аби зварити їсти своїй дитині. «Нашу історію треба пам’ятати для того, щоб зробити якісь висновки та не допускати того жахливого, що вже було раніше», - зазначила учасниця акції.
Вшанувала пам’ять тих, хто помер під час голодомору, й Анна, яка у свої дев’ять років свідомо розуміє про значимість даної події. «Голодомор – це, коли вороги розстрілювали поля, забирали їжу та роздавали її на кордоні росії», - зазначила маленька криворіжанка.
«Ми збираємося с хлопцями та намагаємося заохочувати людей, аби вшанувати пам’ять тих, хто загинув від репресивної діяльності радянських часів. Щоб люди пам’ятали про те, хто наш ворог. Щоб люди знали, що нашу націю намагалися знищити раніше та намагаються знищити досі», зазначив організатор акції Святослав Бузько.